Medal Julii Gęsickiej na Regatach Nadziei Olimpijskich

fot. PZTW

Magdalena Szprengiel i Julia Gęsicka, zawodniczki Włocławskiwego Towarzystwa Wioślarskiego, wzięły udział w Regatach Nadziei Olimpijskich na węgierskim jeziorze Valence. Świetnie spisała się Julia, która zdobyła brązowy medal w rywalizacji ósemek.


Regaty Olympic Hopes organizowane są od 26 lat w formie meczu międzypaństwowego w którymś z państw wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej. Tym razem imprezę zorganizowano na jeziorze Valence na Węgrzech, gdzie mieliśmy okazję oglądać zmagania ponad stu najzdolniejszych młodych wioślarzy z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Serbi i Węgier.

Skład Reprezentacji Polski wyselekcjonowano na podstawie wyników osiągniętych w majowych Regatach Kontrolnych Juniorów. Miejsce w kadrze wywalczyły sobie reprezentantki Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego Magdalena Szprengiel i Julia Gęsicka (czytaj więcej), które startowały w konkurencji dwójki podwójnej. Odnowiona kontuzja Magdy nie pozwoliła niestety włocławiankom nawiązać równorzędnej walki z przeciwniczkami. Jeszcze do dystansu 1500 metrów sytuacja wyglądała pozytywnie. Nasza dwójka płynęła w stawce rywalek, walcząc o trzecią pozycję. Jednak na ostatnich pięciuset metrach walczyły już tylko o dopłynięcie do mety, a nie o czołowe miejsce w tym wyścigu. Zwyciężyły Czeszki przed Węgrami A i Węgrami B. Na czwartym miejscu finiszowały Austriaczki, przed Polkami i Słowaczkami.

Nasz występ na regatach Nadziei Olimpijskich nie był taki, o jakim marzyłyśmy, ale musiałyśmy być przygotowane na właśnie taki koniec. Przygotowania w Wałczu nie należały do łatwych, a moja  kontuzja nie pozwalała liczyć na zbyt dużo, choć i tak cały czas miałyśmy iskierkę nadziei ze nie będzie źle – mówi Magda Szprengiel - W samym wyścigu dałyśmy z siebie tyle, ile byłyśmy w stanie. Kontuzja nie pozwoliła nam utrzymać się w ścisłej czołówce do końca wyścigu i ukończyłyśmy go na piątej pozycji. Mimo wszystko jesteśmy z siebie zadowolone ponieważ nadal są to zawody międzynarodowe, a poziom rywalizacji między krajami jest bardzo wysoki.

Poza rywalizacją w dwójce podwójnej Julia Gęsicka wzięła udział w wyścigu ósemek, gdzie została sterniczką reprezentacyjnej osady. Poza zawodniczką WTW ósemkę tworzyły: Zuzanna Bielaszewska (SMS Wałcz), Paulina Józefowicz (Wir Iława), Zuzanna Madaj, Martyna Wojciechowska, Martyna Szyperska, Wiktoria Sas ( LOTTO Bydgostia) oraz Julia Konarska i Dominika Rękas (AZS UMK Toruń). Dziewczyny spisały się znakomicie i po zaciętym finiszu zameldowały się na mecie na trzecim miejscu.

Mój start w kategorii ósemki dziewcząt ze sterniczką był bardzo spontaniczny i nie spodziewałyśmy się po nim zbyt wiele – mówi Julia Gęsicka - Startowałam tam jako sterniczka, co tym bardziej osłabiało pozycję polskiej ósemki, gdyż nigdy wcześniej nie sterowałam żadnej osady. Udało nam się jednak dobrze popłynąć i wywalczyć brązowy medal tracąc jedynie dwie sekundy do drugiej osady

Podczas tegorocznych Regat Nadziei Olimpijskich polscy juniorzy młodsi (15-16 lat) wywalczyli łącznie osiem medali: jeden złoty, trzy srebrne oraz cztery brązowe.

[email protected]
5 komentarzy

gość-81980

Brawo dla dziewczyn WTW WŁOCŁAWEK

1 1
ID:81357

gość-76604

Mimo wszystko brawa dla dziewczyn

1 1
ID:81358

gość-97467

Brawo dziewczyny, nrawo trenerzy, brawo WTW

1 1
ID:81362

gość-33368

Na WTW zawsze mozna liczyć.W sezonie startowym zawsze o nich głośno na zawodach krajowych jak i zagranicznych. Trzymajcie tak dalej!

1 1
ID:81368

gość-51006

super!

1 1
ID:81370


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA