11. miejsce Klaudii Kazimierskiej i nowy rekord życiowy

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbywał się w niedzielę 65. Memoriał Janusza Kusocińskiego. W biegu na 1500 metrów wystartowała siedemnastoletnia Klaudia Kazimierska, która zajęła 11. miejsce bijąc swój rekord życiowy o cztery sekundy.


Najstarsza polska impreza lekkoatletyczna ściągnęła w tym roku na trybuny Stadionu Śląskiego ponad piętnaście tysięcy kibiców, którzy dopingowali największe światowe gwiazdy. W doborowym gronie medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy po raz kolejny znalazła się Klaudia Kazimierska, siedemnastoletnia zawodniczka włocławskiej Vectry. W ubiegłym roku zadebiutowała w "dorosłym" memoriale zajmując w biegu na 1500m świetne trzynaste miejsce i bijąc życiówkę na swoim koronnym dystansie (czytaj więcej).

Cele na 65. edycję tej prestiżowej imprezy były podobne jak w ubiegłym roku – szlifowanie formy przez Mistrzostwami Europy i walka o kolejne sekundy w rekordzie życiowym. Poprzedni sezon pokazał, że wysoka forma w Chorzowie przełożyła się na późniejszy występ na Mistrzostwach Europy U-18. Włocławianka wywalczyła na Węgrzech brązowy medal będąc jedyną Polką, która stanęła na podium mistrzostw (czytaj więcej). Start na Stadionie Śląskim miał więc pozwolić Klaudii na walkę o czas wśród najlepszych biegaczek świata.

Celem na bieg było jak najdłuższe przytrzymanie się starszych i bardziej doświadczonych zawodniczek, by końcowo uzyskać jak najlepszy rezultat. Nie było dla mnie ważne miejsce, ważny był wynik, który przerósł nieco moje oczekiwania - mówi Klaudia - Bieg nie był bardzo szybki, wręcz idealny na wyniki w granicach 4:10 - 4:15. Dlatego od początku wiedziałam, że muszę się trzymać czołówki, bo tempo jest idealne dla mnie. Takie też były ustalenia z trenerką przed biegiem, miałam pilnować czołówki. Cieszę się, bo aż do 1100m udało mi się ten plan zrealizować.

Kazimierska ukończyła rywalizację na jedenastym miejscu, poprawiając ubiegłoroczny wynik o dwie lokaty. To rewelacyjna lokata jak na niespełna siedemnastoletnią zawodniczkę walczącą w tak doborowym gronie. Miejsce nie było jednak ważne, ważny był czas, jaki Klaudia uzyskała na mecie. 4:15:60 to nowy rekord życiowy włocławianki na jej koronnym dystansie. Nowy rekord, który jest lepszy od starego aż o cztery sekundy! To także trzeci wynik w historii Polski uzyskany przez zawodniczkę w pierwszym roku startów w gronie juniorskim, szybciej biegały tylko znakomita Lidia Chojecka i ostatnio Sofia Enaoui. Bieg wygrała Daryia Barysevich z Białorusi (4:09,94), drugie miejsce zajęła reprezentantka Etiopii Tigist Ketema (4:10,11), a podium uzupełniła Amerykanka Heather Mclean (4:10.28). Najlepsza z Polek, Renata Pilś, zajęła ósmą lokatę z czasem 4:12.04.

Myślę, że z każdymi takimi zawodami nabieram doświadczenia i nie boje się już ryzykować. Szczerze mówiąc to nawet nie czułam dużego stresu wczoraj, wiedziałam ze muszę zrobić to co trzeba i nie ma innej opcji – opowiada biegaczka - Czułam się co prawda dobrze na treningach, ale wbiegając na metę byłam w szoku, że aż o cztery sekundy pobiłam swój rekord życiowy. Już po Pucharze Kujaw czułam niedosyt i wyczekiwałam memoriału, na którym w zeszłym roku też pobiłam rekord życiowy. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze poprawić ten wynik podczas Mistrzostw Europy, gdy w grę wejdzie walka o medale.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy juniorów zorganizowane zostaną w szwedzkim mieście Boras, rozpoczną się 18 lipca i potrwają cztery dni. Klaudia zapewniła sobie udział w tej imprezie podczas Pucharu Kujaw we Włocławku, gdzie wypełniła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (czytaj więcej).

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA