Klaudia wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy U-20

Klaudia Kazimierska wypełniła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uprawniające do wyjazdu na Mistrzostwa Europy U-20. Podczas mityngu zorganizowanego na włocławskim stadionie biegaczka Vectry uzyskała na dystansie 1500 metrów czas 4:21,50.


Na stadionie włocławskiego OSIRu zorganizowany został w sobotę lekkoatletyczny Puchar Kujaw. Główną atrakcją tego mitingu była próba uzyskania przez Klaudię Kazimierską minimum na Mistrzostwa Europy U-20, które odbędą się w lipcu w szwedzkim Boras. Włocławianka, która jest brązową medalistką Europy (czytaj więcej), notuje kolejny niesamowity sezon. W tym roku zdążyła już zgarnąć trzy złote medale Mistrzostw Polski: najpierw wygrała na 3000 metrów w hali (czytaj więcej), była najszybsza podczas mistrzostw w Biegach Przełajowych (czytaj więcej),  a w połowie maja zgarnęła kolejny tytuł, tym razem na 5000m (czytaj więcej).  

We Włocławku Kazimierska wystartowała na swoim koronnym dystansie 1500 metrów. Na bieżni stanęło osiem zawodniczek, jednak były one tylko tłem dla naszej eksportowej biegaczki. Klaudia od startu wystrzeliła do przodu zostawiając daleko za sobą resztę stawki. Samotnie walczyła o czas i udało się – linię mety przecięła z czasem 4:21,50, który jest o trzy sekundy lepszy od wskaźnika PZLA i zapewnia jej udział w mistrzostwach starego kontynentu.

Bieg nie należał do łatwych, ale spodziewałam się tego, że będę musiała samotnie walczyć od minimum. Nie udało się to na 5000m, wiec na dystans 1500m byłam super nastawiona bo w końcu to moja ulubiona i docelowa konkurencja – mówi Klaudia Kazimierska - Cieszę się, że w pierwszym starcie w tym sezonie na tym dystansie udało się uzyskać minimum i teraz mogę spokojnie śrubować wynik, co jak mam nadzieje, uda się podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Na ”dorosłym” Memoriale Janusza Kusocińskiego siedemnastoletnia Kazimierska wystartuje już po raz drugi. W ubiegłym roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie osiągnęła świetny wynik. Zajęła trzynaste miejsce w dziewiętnastoosobowej doborowej stawce, wyprzedzając sześć starszych i dużo bardziej doświadczonych rywalek. Przy okazji pobiła swój rekord życiowy na dystansie 1500m, który od tamtej pory wynosi 4:19,27 (czytaj więcej).

Na Pucharze Kujaw bardzo dobre wyniki uzyskali także płotkarze Vectry. Sebastian Urbaniak w kategorii U-20 w biegu na 400 metrów przez płotki uzyskał 53,36 i jest to aktualnie najlepszy rezultat w kraju. Na tym samym dystansie w kategorii U-18 dobrze pobiegł Dawid Skowyra osiągając na mecie drugi wynik w rankingu. Pewny udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży może też być junior młodszy Dominik Cyrankowski, który w debiucie na dystansie 3000m uzyskał czas 8:58,49, co daje mu aktualnie trzecią pozycję w rankingu.

[email protected]

czytaj także:
Klaudia Kazimierska: To był dla mnie niesamowity rok (wywiad)

2 komentarze

gość-69532

ta dziewczyna jest po prostu niesamowita. gratulacje!

1 1
ID:81270

gość-31888

dajesz Kluska!

1 1
ID:81281


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA