Klaudia Mistrzynią Polski, Dominik brązowym medalistą

Dwa medale wywalczyli biegacze Vectry Włocławek podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Złoto zgarnęła Klaudia Kazimierska w biegu na 3000 metrów, a po brąz sięgnął Dominik Cyrankowski na dystansie 2000m.


Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, w toruńskiej Arenie odbywały się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Wzięło w nich udział ponad 850 sportowców reprezentujących 225 klubów z całego kraju, wśród nich czwórka zawodników Vectry Włocławek: Klaudia Kazimierska, Dominik Cyrankowski, Dawid Gutowski i Dawid Skowyra.

Na najdłuższym dystansie 3000 metrów wystartowała Klaudia Kazimierska, brązowa medalistka ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy (czytaj więcej). Podopieczna Agnieszki Nowakowskiej, która w tym roku przeszła do kategorii juniorskiej, nie dała rywalkom żadnych szans. Po rewelacyjnym biegu ukończyła rywalizację na pierwszym miejscu z dwusekundową przewagą nad resztą stawki (10:01.99). Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna mistrzyni Milena Pyka z Sosnowca (10:03.38), a trzecie Diana Karpiuk, reprezentantka Białegostoku (10:04.33).

Jestem bardzo zadowolona z kolejnego złotego medalu Mistrzostw Polski. Złoto smakuje tym razem jeszcze lepiej, ponieważ w tym sezonie wkroczyłam w nową kategorię wiekową i jak widać zrobiłam to z dużym przytupem – mówi Klaudia Kazimierska - Wróciłam do startów po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją i taki sukces dodał mi pewności siebie. Teraz jestem przekonana, że wracam na swoje tory.

Do rywalizacji w biegu na 2000 metrów przystąpił Dominik Cyrankowski, kolejny zawodnik prowadzony przez trenerkę Nowakowską. Po dobrym starcie i świetnym biegu Dominik zameldował się na mecie jako trzeci z czasem 5:45.68. To pierwszy medal rangi Mistrzostw Polski w karierze tego młodego zawodnika. Mistrzem kraju został po niezwykłym finiszu Michał Pytel z Oleśnicy (5:43.70), a wicemistrzostwo trafiło do Macieja Kowalskiego, biegacza z Poznania (5:43.79).

Rozpocząłem odważnie, równym tempem z pierwszej pozycji, tak jak zakładaliśmy z trenerką. Biegłem spokojnie przez pierwsze 1,5 km, po czym miałem wykonać dłuższy niż zawsze finisz – mówi Dominik Cyrankowski – Założenia zrealizowałem w stu procentach i wywalczyłem trzecią pozycję. Bieg nie należał do najszybszych i niestety nie udało się zrobić życiówki, jednak to nie było akurat priorytetem, chodziło nam głównie o medal.

W biegu na dystansie 600 metrów klubowe barwy reprezentowało dwóch juniorów młodszych: Dawid Gutowski i Dawid Skowyra. Gutowski w finałowym biegu dał z siebie wszystko i po świetnym finiszu przeciął linię mety na czwartym miejscu z nowym rekordem życiowym (1:21, 42). Skowyra niestety nie zdołał się zakwalifikować do finału A, ale w finale B nie miał sobie równych i zdecydowanie wygrał bieg (1:24.08) zajmując ostatecznie siódme miejsce w kraju.

Halowy czempionat, to jeden z kroków w przygotowaniach do długiego w tym roku letniego sezonu startowego. Zawodnicy są jeszcze w mocnym treningu, odpuściliśmy tylko ostatni tydzień, więc bardzo się cieszę, że udało się nam stanąć na podium – mówi Agnieszka Nowakowska – Wystartowaliśmy z marszu, ale prognozy po sprawdzianach wskazywały na to, że zawodnicy mogą pretendować do medali. Szkoda tylko Filipa Michalskiego, który rozchorował się tydzień przed imprezą, bo miał realne szanse powalczyć o podium na 3000 metrów.

Następnym krokiem włocławskich biegaczy będzie start na marcowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się w Olszynie. Tamtejsza trasa jest bardzo wymagająca, jednak jak zapewnia trenerka Nowakowska, dobrze ją zna i postara się odpowiednio przygotować swoich podopiecznych do walki o najwyższe cele.

[email protected]

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA