Klaudia Kazimierska mistrzynią Polski juniorek na 5000m

Klaudia Kazimierska zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski w biegu na 5000 metrów, które odbywały się w Szczecinku. To już trzeci tytuł mistrzowski biegaczki Vectry Włocławek w tym sezonie, a dziewiąty w całej karierze.


Na stadionie lekkoatletycznym Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku zorganizowane zostały w sobotę Mistrzostwa Polski w biegu na 5000 metrów. Krajowy czempionat był przygotowany dla kobiet i mężczyzn w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów i młodzieżowców. Po raz pierwszy w historii bieg na 5000m został rozegrany poza główna imprezą MP.

W zawodach wzięła udział Klaudia Kazimierska, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy (czytaj więcej), dla której był to jeden z etapów przygotowań do najważniejszych startów w sezonie. Podopieczna trenerki Agnieszki Nowakowskiej notuje kolejny świetny sezon. W tym roku zdążyła już zostać mistrzynią Polski juniorek na 3000 metrów (czytaj więcej) oraz zgarnąć złoto podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych (czytaj więcej).

Na starcie biegu na 5000 metrów stanęło dziewiętnaście najlepszych biegaczek z całego kraju. Kazimierska, murowana kandydatka do medalu, od samego początku wyrwała do przodu i przez cały dystans zmieniała się na prowadzeniu z Wiktorią Klębowską z Katowic. Na ostatnim kółku włączyła szósty bieg i uciekła rywalkom samotnie zmierzając po trzecie złoto w tym sezonie. Linię mety przecięła z czasem 16:56.73 zgarniając dziewiąty tytuł w karierze. Srebrny medal zdobyła Klębowska (17:02.25), a brązowy Emilia Mikszuta z Sopotu (17:33.64).  

Bieg od początku układał się po mojej myśli, tempo było żwawe, a na prowadzeniu zmieniałam się z Wiktorią Klębowską, by wspólnymi siłami ukończyć bieg z dobrym wynikiem – opowiada Klaudia Kazimierska - Przez cały czas biegłyśmy równo, dopiero na ostatnim okrążeniu udało mi się uciec i zakończyć mistrzostwa ze złotym medalem.

Mimo dziewiątego złotego medalu Mistrzostw Polski Kazimierska nie jest zbytnio zadowolona ze swojego wyniku. Do Szczecinka jechała po medal, ale także po minimum uprawniające do wyjazdu na Mistrzostw Europy U-20, które odbędą się w lipcu w szwedzkim Boras. Czas ustalony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki to 16:45.00, a włocławianka uzyskała na mecie 16:56.73.

Nie udało się niestety uzyskać minimum, ale nie była to moja ostatnia szansa na zdobycie tej kwalifikacji – mówi Klaudia - Moim dystansem docelowym jest 1500 metrów, a ten start był pewnego rodzaju przygotowaniem do niego. Przede mną jeszcze kilka okazji do wypełnienia wskaźnika PZLA i zrobię wszystko by go uzyskać.

Przed biegaczką kilka dni odpoczynku, a później dalsza część przygotowań do najważniejszych imprez sezonu. Teraz skoncentruje się na swoim koronnym dystansie i walce o minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów.  

[email protected]

czytaj także:
Klaudia Kazimierska: To był dla mnie niesamowity rok (wywiad)
2 komentarze

gość-74489

Gratulacje

1 1
ID:81136

gość-37121

Kluska jak zwykle najlepsza

1 1
ID:81139


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA