Szymańska i Wróbel medalistami Pucharu Polski

Angelika Szymańska i Kacper Wróbel, zawodnicy MKS "Olimpijczyk", zdobyli brązowe medale podczas Pucharu Polski Juniorów Młodszych w judo, który odbył się w miniony weekend w Skierniewicach.

Podczas dwudniowych zawodów na skierniewickich matach rywalizowało 447 zawodników z całej Polski. Zawody stały na wysokim poziomie, w niektórych wagach startowało po kilku medalistów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski.

W pierwszym dniu na matach walczyli chłopcy, a wśród nich judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek. Najlepiej spisał się najlżejszy (ok. 40 kg) i najmłodszy z nich - Kacper Wróbel (ur. w 1999 r.), który dopiero od 1 stycznia jest młodzikiem. W drodze do brązowego medalu w wadze 46 kg Kacper stoczył 6 walk (5 zwycięstw i 1 porażka) z dużo wyższymi (nierzadko o kilkanaście centymetrów), cięższymi (6-7 kg) i starszymi (2-3 lata) rywalami. Walki Kacpra były niezwykle emocjonujące nie tylko z powodu różnicy warunków fizycznych, ale stylu i umiejętności prezentowanych przez niego. Widoczne to było również w jedynej przegranej walce z Patrykiem Walczykiem z Czarnych Bytom, a rzut deashi barai dający Kacprowi zwycięstwo w walce z Gracjanem Wyroślakiem z Gwardii Piła był prawdziwą ozdobą pierwszego dnia zawodów.

Tym występem Kacper Wróbel potwierdził, że nie tylko należy do najlepszych młodzików w Polsce i Europie (od 1,5 roku nie przegrał walki w kategorii młodzików i dzieci w Polsce i zagranicą), ale zgłosił aspiracje do bycia liderem w starszej grupie. W wadze Kacpra startowało 30 zawodników, w tym 3 złotych medalistów ubiegłorocznego Pucharu Polski Młodzików (Patryk Walczyk – 46kg , Bartosz Karaś – 42kg i Oskar Kordaś – 38kg), tym większy więc sukces tak młodego judoki.

W drugim dniu zawodów zmagały się dziewczęta. Podobnie jak Kacper Wróbel, najmłodsza i najlżejsza z wagi do 48kg Angelika Szymańska (rocznik 1999, waga 44,7kg) wywalczyła brązowy medal, wygrywając 5 walk przed czasem, w tym z wicemistrzynią Polski juniorek młodszych Weroniką Krawczyk (KJ Koka Jastrzębie Zdrój) i złotą medalistką Pucharu Polski Młodziczek z 2011 r. Klaudią Cieślik (UKS Judo Wolbrom). Minimalna przegrana (przez karę) z mistrzynią Polski juniorek młodszych z 2011 r. z Barbarą Kulik (UKJ 225 Warszawa), z którą zresztą wygrała w listopadzie ubr., to efekt nie tylko zmniejszenia obciążeń treningowych Angeliki w lutym br. z powodu kontuzji, ale przede wszystkim bardzo słabej dyspozycji sędziów. W wadze do 48kg startowały 24 zawodniczki, w tym ubiegłoroczne złote medalistki Pucharu Polski Młodziczek (Klaudia Cieślik – 48kg i Alicja Czerepko – 44kg) oraz złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Barbara Kulik – 44kg).

To pierwszy start Angeliki Szymańskiej w tym roku, której udział w Pucharze Polski do samego końca stał pod znakiem zapytania - przed feriami, podczas zabaw sportowych doznała kontuzji stopy (pęknięcia 5 kości śródstopia). Ambicja i motywacja zawodniczki była tak duża, że przekonała trenerkę Anetę Szczepańską do swojego startu w zawodach. Jak się okazało udział Angeliki Szymańskiej w tym turnieju można zaliczyć do bardzo udanych.

Druga z zawodniczek z „Olimpijczyka” Wiktoria Tomczak (48kg) skończyła rywalizację na 7 miejscu wygrywając dwie walki, w tym z Alicją Czerepko i odnosząc dwie porażki.
3 komentarze

Mk

Gratuluję serdecznie naszym wspaniałym włocławskim sportowcom, rodzicom, trenerom życząc wytrwałości na przyszłość. Miło jest gdy słyszy się ,że tak ambitną i zdolną mamy młodzież. pieniędzy nie wołają, a wygrywają i pięknie reprezentują swój klub i Włocławek . Wszak nie każdy sportowiec jest ambitny ,przykładów szukać niedaleko.

1 1
ID:38091

bam

nasi judocy jak zwykle w fomie

1 1
ID:38168

jon

młodzi jeszcze są to pieniedzy nie wołaja .mysle ze z mądrzejszymi starszymi zawodnikami juz wam tak nie pojdzie juz chyba chełminski nie trenuje bo zmądrzał ,a zreszta co pokolenie to przerabiacie..wiec wiecie jak sie zachowac

1 1
ID:38170


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA