Judocy Olimpijczyka zdobyli w Bydgoszczy osiem medali

Osiem medali - dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe - wywalczyli reprezentanci MKS Olimpijczyk Włocławek podczas piątej edycji międzynarodowego turnieju „Mini Judo Cup”, który zorganizowany został w Bydgoszczy.


V Bydgoski Turniej Judo „Mini Judo Cup” zgromadził ponad pięćset zawodników z kraju i zagranicy. Wśród nich była szesnastoosobowa ekipa włocławskiego "Olimpijczyka", trenowana przez Anetę Szczepańską, Romana Stawisińskiego i Bartosza Zielińskiego. Nasi zaprezentowali się wyśmienicie zgarniając osiem medali. Po raz kolejny dobrą formę zaprezentowali zwycięzcy swoich kategorii wagowych : Zuzanna Jurczak i Oliwier Spychalski, którzy dominowali nad swoimi przeciwnikami, wygrywając walki przed czasem.

Cała ekipa zasłużyła na medale, stoczyli naprawdę fajne walki. Widać, że pomalutku robią postępy w technice i to mnie bardzo cieszy. Selekcjonujemy już dzieci, które w przyszłości mogą sięgać po medale, co najmniej Mistrzostw Polski. W tym turnieju wzięły udział również dzieci z grup najmłodszych, z roczników 2011-2013. To bardzo utalentowane dzieci, nad którymi będziemy pracować - mówi Aneta Szczepańska - Jestem dobrej myśli i patrzę w przyszłość. Mamy dość fajną grupę dzieci z rocznika 2009-2010, z których już widać duży potencjał. Przypominają mi trochę grupę zawodników z rocznika 1999, z której wyszła Angelika Szymańska. Jeszcze oczywiście dużo pracy nad nimi, ale systematyczne treningi bardzo szybko ich ukształtują.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Zuzanna Jurczak i Oliwier Spychalski. Srebrne medale zdobyli: Nicola Spychalska, Aleksandra Sobucka, Aleksander Gradowski i Kacper Brzeziński, a brązowe: Igor Balcerowski i Antoni Gajewski. Na piątych miejscach zmagania ukończyli Liliana Warzyńska i Wiktor Borkowski, a siódmy był Szymon Szafrański.

Z optymizmem obserwowałem poczynania naszych judoków i stwierdzam duży postęp u większości zawodników. Widać dużą poprawę po treningach technicznych, które są cyklicznie prowadzone przez Anetę Szczepańską. Mam nadzieję, że nasze zawodniczki i zawodnicy pójdą w ślady trenerki Anety Szczepańskiej oraz Angeliki Szymańskiej, najlepszej zawodniczki naszego klubu – dodał trener i prezes Olimpijczyka Roman Stawisiński.

W turnieju wzięli również udział: Miłosz Kubiak, Nadia Kosak, Filip Bogacz, Filip Dymiński, Dominik Brzeziński, którzy po dobrych walkach niestety nie znaleźli się na miejscach punktowanych.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA