UKS Iskra niepokonana w Choceniu

UKS Iskra Volley Zielona zdobyła tytuł mistrza III Otwartego Turnieju Siatkówki zorganizowanego w Choceniu. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano reprezentanta zwycięzców Mikołaja Rochnę.

W dniach 12-13 maja na hali sportowej w Choceniu rozegrany został III Otwarty Turniej Siatkówki. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn.

Pierwszego dnia turnieju drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których grały „każdy z każdym”. Mecze odbywał się jednocześnie na dwóch pełnowymiarowych boiskach. Na pewno cieszy fakt, że do rywalizacji w choceńskiej hali przystąpiły drużyny z odległych miejscowości i z różnym doświadczeniem siatkarskim.

Do drugiego etapu awansowały dwie najlepsze ekipy z każdej grupy a więc w niedzielny poranek spotkaliśmy się z drużynami: Unia Choceń, Powiatówka Dobre, UKS Bzura Sobota, Potężne Kaczory, PSP Solutione, Stone Team Kamień, Volley Team Żychlin, UKS Iskra Volley Zielona. Tego dnia rozgrywki toczyły się systemem pucharowym, do 2 wygranych setów zarówno o podium jak i o dalsze miejsca.

Miejsce VI zajęły drużyny PSP Solutione i Stone Team Kamień a V miejsce Volley Team Żychlin i Potężne Kaczory.

W walce o trzecie miejsce spotkała się miejscowa drużyna Unia Choceń oraz UKS Bzura Sobota. Szala zwycięstwa przenosiła się z jednej strony na drugą, pierwszy set bez większych problemów wygrała Unia (25:19), w drugim secie to Bzura poradziła sobie lepiej (20:25). Decydujący trzeci set to nerwy i adrenalina. W końcówce Choceń przegrywając 5 pkt. zdołał doprowadzić do remisu ale następnie stracił 2 piłki i ostatecznie przegrał 14:16. Tak więc UKS Bzura Sobota stanęła na III miejscu na podium.

W ostatecznej rywalizacji o pierwsze miejsce spotkała się drużyna Powiatówki Dobre oraz UKS Volley Iskra Zielona. Wynik tego meczu chyba nie był dużym zaskoczenie ponieważ drużyna z Zielonej rozgromiła Dobre 2:0 (25:13, 25:18). Warto dodać, że UKS Iskra to niesamowita drużyna, w jej skład wchodzi młodzież zaledwie z trzeciej klasy gimnazjum i I LO. Idąc jak burza nie przegrali ani jednego seta w ciągu całego turnieju tak więc tytuł mistrza III Otwartego Turnieju Siatkówki wywalczył zespół UKS Iskra Volley Zielona:

Nagrody dla zwycięzców wręczył Sławomir Gwardecki Prezes G.T.S Unia Choceń, Jerzy Donajczyk Radny Powiatu Włocławskiego oraz Radosław Chełminiak Kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu.

Najlepszy zawodnikiem turnieju został Mikołaj Rochna z UKS Iskra Volley Zielona.