Administracja mistrzem PWSZ

Zakończyły się Mistrzostwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Piłce Nożnej. W finale drużyna Administracji III roku pokonała zespół Erasmus/Akademik i zdobyła tytuł mistrzowski w roku akademickim 2011/2012.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn reprezentujących poszczególne kierunki. Zespoły zostały podzielone na 3 trzyzespołowe grupy.

W grupie I rywalizowały ze sobą drużyny Zarządzania III roku, Informatyki II roku i Zarządzania I roku. W grupie II spotkały się zespoły Informatyki III roku, Administracji II roku oraz Erasmus/Akademik. Do III grupy wylosowano drużyny Administracji III roku, Filologii angielskiej I roku i Administracji I roku.

Zespoły w poszczególnych grupach rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Awans do półfinału uzyskali zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym. Do fazy półfinałowej awansowały zespoły Administracji III roku, Informatyki II roku, Erasmus/ Akademik jako zwycięzcy grup oraz Informatyka II roku jako drużyna z najlepszym bilansem z drugiego miejsca.

W pierwszym półfinale Administracja III roku pokonała w serii rzutów karnych Informatykę II roku i awansowała do finału. Drugi półfinał wygrała drużyna Erasmus/Akademik strzelając zespołowi Informatyki I roku dwie bramki nie tracąc żadnej. W meczu o III miejsce zespół Informatyki II roku pokonał Informatykę I roku i stanął na najniższym stopniu podium. W finale drużyna Administracji III roku pokonała zespół Erasmus/Akademik i zdobyła tytuł mistrzowski w roku akademickim 2011/2012.

Najlepszym strzelcem turnieju został Iwan Topołow z drużyny Erasmus/Akademik z dorobkiem 6 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Rafała Szortykę a najlepszym zawodnikiem uznano Jakuba Głowackiego. Obaj zawodnicy reprezentowali zespół Administracji III roku. Najlepsze drużyny zostały wyróżnione pucharami a zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne.