PE: Złote medale Szymańskiej i Wróbla

Z wielkimi sukcesami powrócili judocy MKS Olimpijczyk Włocławek i UKS Papieżka Włocławek z węgierskiego Győr, gdzie w dniach 16-17 czerwca 2012 r. odbył się Puchar Europy Młodziczek i Młodzików.

W zturnieju udział wzięło 291 zawodników i zawodniczek z dwunastu krajów. Polskę reprezentowali judocy z 21 klubów, wśród nich oczywiście zawodnicy MKS Olimpijczyk Włocławek i UKS Papieżka Włocławek.

Młodzi judocy trenowani przez Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego wywalczyli cztery medale: dwa złote (Kacper Wróbel, Angelika Szymańska) i dwa brązowe (Dawid Wróbel, Adrian Górczyński). W klasyfikacji medalowej  judocy Olimpijczyka zajęli drugie miejsce za reprezentacją Słowenii.

Po raz kolejny znakomicie zaprezentował się mistrz Polski młodzików Kacper Wróbel, który jako jedyny polski zawodnik wywalczył złoty medal w Pucharze Europy w Gyor. Po wygraniu trzech  pojedynków eliminacyjnych w wadze 40 kg, w walce finałowej efektownym rzutem ippon seoi nage pokonał reprezentanta Rumunii Vlada Luncanu.

Również wicemistrzyni Polski młodziczek Angelika Szymańska potwierdziła swym efektownym stylem walki i techniką (uchi- mata, tai-otoshi, ouchi-gari, osoto-gari), że może być następczynią swojej trenerki Anety Szczepańskiej- wicemistrzyni olimpijskiej, medalistki mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Złoty medal w wadze 48 kg wywalczyła po wygraniu z reprezentatkami Czech, Węgier i Rumunii, a w finale po rzucie na tai-otoshi skutecznie wykonaną dźwignią zakończyła walkę w drugiej minucie z Teą Tropan (Judo Team Slovenia).

Brązowy medal w wadze 60 kg wywalczył zawodnik MKS Olimpijczyk Włocławek Dawid Wróbel (brązowy medalista mistrzostw Polski młodzików) - cztery walki wygrane przed czasem z reprezentantami Rumunii, Słowenii, Chorwacji i Węgier oraz porażka z Balintem Kapitany (Węgry), srebrnym medalistą tej kategorii wagowej.

W wadze 73 kg (15 zawodników) brązowy medal zdobył wicemistrz Polski młodzików Adrian Górczyński (UKS Papieżka), który po wygraniu przed czasem 2 walk eliminacyjnych, przegrał ze złotym medalistą Laszlo Hollo (Węgry). O trzecie miejsce wygrał przez dźwignię z Zigą Susnikiem (Judo Team Słowenia).

Piąte miejsce w wadze 36 kg zajął brązowy medalista mistrzostw Polski młodzików Adrian Urbański (UKS Papieżka Włocławek), który po wygraniu dwóch walk stoczył bardzo wyrównaną walkę półfinałową ze zwycięzcą tej kategorii Florisem Borsem (Rumunia) przegrywając ją na yuko, a o trzecie miejsce przegrał pod koniec walki przez trzymanie z Tomaszem Zielskim (UKS Galeon Gdynia).

Siódme miejsce w wadze 66 kg (19 zawodników) wywalczył Radosław Wiśniewski (MKS Olimpijczyk Włocławek) - 2 wygrane i 2 przegrane walki.