Przegrana Włocłavii Włocławek w Brodnicy

W czwartej kolejce IV ligi grupy kujawsko-pomorskiej Włocłavia Włocławek w wyjazdowym spotkaniu przegrała 1:2 ze Spartą Brodnica. Była to druga porażka w nowym sezonie.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny przeprowadziły kilka dogodnych akcji, po których mogły paść bramki. W każdej z nich brakowało przysłowiowej kropki nad "i", która dała by radość jednej ze stron. Na przerwę zespoły schodziły z zerowym dorobkiem bramek.

Druga połowa meczu rozpoczęła się pechowo dla włocławian. Już trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, bramkarza Włocłavii strzałem w długi róg pokonał Roman Kretov. Bramkę wyrównującą dla Włocłavii Włocławek w 64 minucie strzałem głową zdobył Mariusz Cichowlas. Po wyrównaniu obie drużyny chciałby przechylić wynik spotkania na swoją korzyść. Niestety sztuka ta udała się gospodarzom za sprawą Marcina Rupińskiego, który w 72 minucie ze stałego fragmentu gry (rzut wolny) mocnym strzałem pokonał bramkarza Włocłavii, dając ponowne prowadzenie Sparcie Brodnica (2:1). Włocławianie chcieli jeszcze zmienić wynik spotkania, niestety sztuka to się nie udała.

Była to druga porażka Włocłavii Włocławek w dotychczasowych zmaganiach w IV lidze. Po dwóch zwycięstwach włocławski zespół zajmuje ósme miejsce w tabeli grupy kujawsko-pomorskiej.

Sparta Brodnica - Włocłavia Włocławek 2:1 (0:0)