Dobre wyniki biegaczy "Maratończyka"

Siła, psychika i determinacja zwycięzcą Włocławskiej ekipy, podczas historycznego 30. Wrocławskiego Maratonu. Mimo ogromnego wysiłku i emocji na trasie, było warto - włocławianie są maratońską czołówką w Kujawsko Pomorskim.

Na start w maratonie zdecydowało się ponad cztery tysiące zawodników, wśród nich reprezentancja "Maratończyka", która spisała się rewelacyjnie.

Zwycięzcą reprezentacji WKB PLAST MIX Maratończyk i Anwil Team został Paweł Zawadzki, który osiągnął historyczny wpis w życiu prywatnym i w historii włocławskiego biegania - przełamał magiczną barierę 3 godzin w maratonie. Dystans 42,195 km pokonał w rewelacyjnym czasie 2 godzin 58 minut 28 s.

Drugim zawodnikiem który, uzyskał również wspaniały sukces to biegający nauczyciel, czyli  Waldemar Młynarczyk, który dystans maratonu pokonał w czasie 3 godzin 10 minut i 36 s. (4.30 min.km). Waldek jako przedstawiciel grona pedagogicznego z Włocławka w ramach organizowanego maratonu wziął udział w 11. Mistrzostwach Polski Nauczycieli, w których to zdobył ósme miejsce w klasyfikacji generalnej na 142 startujących. Był pierwszym zawodnikiem z naszego województwa.

Trzecim zawodnikiem wśród  naszej ekipy był Tomek Grabowski, który dystans maratonu pokonał również w rewelacyjnym czasie 3 godzin 12 minut 25s.

Warto również wspomnieć o klasyfikacji drużynowej 30. Maratonu Wrocław. W całej klasyfikacji startowało 486 drużyny w tym trzy zespoły z Włocławka. Nasze drużyny spisały się znakomicie - pierwsza z nich WKB Maratończyk w składzie: Waldemar Młynarczyk, Tomasz Grabowski i Tadeusz Kraiński zajęła 58 miejsce z czasem 10:22:17, druga z nich Anwil Team w składzie: Piotr Kącki, Żabiński Radosław i Tomasz Nowacki, z czasem 13:08:35 zajęła 303 pozycję, nasza trzecia drużyna WKB Maratończyk 2 w składzie: Krysztoforski Sebastian, Gallus Michał i Andrzej Gierkowski z czasem 13:27:57 zajęła 324 pozycję.