Mistrzostwa Włocławka w biegach przełajowych

431 uczniów z 45 włocławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stanęło w piątek na starcie mistrzostw Włocławka w indywidualnych biegach przełajowych zorganizowanych na "Zawiślu".

Zorganizowane przez Miejski Związek Sportowy mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do finału wojewódzkiego, który zaplanowano na 28 września w Bydgoszczy. Do przebiegnięcia był dystans od 800m do 2000m, w zależności od wieku i płci. W tym roku rekordowa ilość 44 uczniów z naszego miasta uzyskała prawo udziału w mistrzostwach województwa.

Zawody rozpoczęły uczennice szkół ponadgimnazjalnych - na starcie stanęło 79 dziewcząt. Zwyciężyła Kinga Kaszubowska, przed Darią Gawłowską i Anią Sobką. Wszystkie medalistki to uczennice IV LO i jednocześnie zawodniczki włocławskiej "Vectry”. Najliczniej obsadzony bieg to bieg chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, w którym rywalizowało 98 zawodników. Zwycięstwo wybiegał Cezary Mróz z IV LO przed Jakubem Banaszkiewiczem z LZK i Krystianem Klepacz z IV LO.

W kategorii gimnazjów wśród dziewcząt (69) zwyciężyła Justyna Warchoł z G 10, przed Alicją Waśkowską z G 8 i Joanną Iwanowską z G 7, a w rywalizacji chłopców (75) niemal jednocześnie na linię mety wbiegli Michał Misiak z G 3 i Adrian Klonowski z G 7. Trzecie miejsce zajął Mateusz Parzybut z Zespołu Szkół Akademickich.

Najkrótszy dystans (800 metrów) mieli do przebiegnięcia uczniowie szkół podstawowych. Serca wszystkich kibiców podbiła filigranowa uczennica SP 14 Klaudia Kazimierska, która przewróciła się na starcie i jako ostatnia rozpoczęła bieg, ale z każdym metrem odrabiała stratę,  meldując  się na mecie  z kilkumetrową przewagą jako  pierwsza i wyprzedzając 56 zawodniczek! Drugie miejsce zajęła Klaudia Tomaszewska z SP 7 przed Weroniką Morawską z SP 23. Jako ostatni wystartowali chłopcy ze szkół podstawowych. Z 53 uczniów na mecie jako pierwszy pojawił się Patryk Biesiadziński, drugi wbiegł Mikołaj Jastrzębski, a trzeci Damian Figura. Wszyscy medaliści to uczniowie SP 12.