Remis Włocłavii z Unią Gniewkowo

W dwunastej kolejce rozgrywek IV ligi grupy kujawsko-pomorskiej Włocłavia Włocławek w wyjazdowym spotkaniu zremisowała z Unią Gniewkowo 1:1. Włocławianie spadli na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Od pierwszego gwizdka spotkania podopieczni trenera Mirosława Milewskiego ostro ruszyli do ataku. Niestety ofensywna gra włocławian nie przynosiła korzyści w postaci zdobyczy bramkowych. W 24 minucie po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Oskara Kryszaka, piłka poszybowała wprost na głowę Krystiana Tomaszewskiego, który strzałem pokonał bramkarza Włocłavii. Po stracie bramki włocławianie nie podłamali się i w dalszym ciągu napierali na bramkę gospodarzy. W 43 minucie spotkania błąd obrońców Unii Gniewkowo wykorzystał Skonieczny, który przejął piłkę, podał do wybiegającego Billy Abotta, a ten mocnym strzałem pokonał Zbigniewa Baranowskiego i wyrównał wynik spotkania na 1:1.

Po zmianie stron włocławianie próbowali podwyższyć wynik niejednokrotnie stwarzając groźne sytuacje. W odpowiedzi gniewkowianie próbowali odwdzięczyć się szybkimi atakami. W 86 minucie spotkania tuż przed zakończeniem spotkania dobrą sytuację na strzelenie drugiej bramki miał Adam Matusiak. Po podaniu od Bartłomieja Fetera w pole karne do Matusiaka, ten strzałem chciał pokonać bramkarza gości - jednak sztuka się ta nie udała i Baranowski mógł wznowić grę Unii Gniewkowo. Po 90 minutach gry był remis i obie drużyny podzieliły się punktami.

Po remisie Włocłavii Włocławek i zwycięstwie Startu Warlubie nad Kujawianką Izbica Kujawska, włocławska drużyna spadła na drugie miejsce w tabeli IV ligi grupy kujawsko-pomorskiej.

Unia Gniewkowo - Włocłavia Włocławek  1:1 (1:1)