Druga porażka "Rottweillerów"

W 3. kolejce Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek doznał drugiej porażki. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni trenera Dainiusa Adomaitisa ulegli drużynie Turowa Zgorzelec 75:64.

Początek pierwszej kwarty to wyrównana gra obu zespołów. Pierwsze prowadzenie Anwil uzyskał dość szybko przy stanie 4:6. Niestety radość włocławian nie trwała długo. Do głosu doszli gospodarze, którzy szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Po pierwszej kwarcie włocławianie przegrywali czterema punktami. Druga kwarta rozpoczęła się po myśli Anwilu. Po akcji 2+1 Marcus'a Ginyard wyszli na prowadzenie 27:28. Była to jedna z ostatnich akcji dobrze rozegranych przez podopiecznych Dainiusa Adomaitisa. Kolejne minuty to punktowe zdobycze gospodarzy. Turowianie trafili 15 punktów, przy 5 minutowej absencji punktowej Anwilu. Po 20min gry gospodarze prowadzili 43:33.

W drugiej połowie spotkania włocławianie chcieli szybko odrobić straty i decydowali się na rzuty zza linii 6,75cm. Niestety skuteczność rzutowa pozostawiała wiele do życzenia (28,6% celności) i "Rottweillery" nie mogły odrobić strat. Gra punkt za punkt nie dawała nic zawodnikom Anwilu. W trzeciej minucie czwartej kwarty włocławianie przegrywali piętnastoma punktami 66:51. Koszykarze Anwilu próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, niestety dobrze dysponowani zawodnicy Turowa Zgorzelec kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwalali koszykarzom znad Wisły zniwelować wywalczonej w drugiej kwarcie przewagi. Ostatecznie włocławianie przegrali z Turowem Zgorzelec 75:64

PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek 75:64 (24:20, 20:13, 16:16, 15:15)