Wyniki meczów koszykarzy Portofino AKM

Ze zmiennym szczęściem wystąpiły na wyjazdach drużyny Portofino AKM Włocławek. Koszykarze ze stolicy Kujaw zanotowali dwa zwycięstwa i porażkę.

W pierwszym wyjazdowym meczu drużyna Romana Konopczyńskiego pokonała KK Świecie 67:57 (21:17, 15:8, 10:18, 21:14). Mecz od początku ułożył się po myśli włocławian i tylko trzecia kwarta dawała nadzieję na lepszy wynik drużynie KK Świecie.W ostatniej odsłonie meczu wszystko wróciło do normy i pierwsze zwycięstwo  w sezonie stało się faktem.

Drużyna Marcina Piekarskiego bez problemów uporała się w Chełmnie z tamtejszym MCHKK 62:51 (20:6, 17:15, 16:10, 11:18). Punkty zdobywali: Patryk Pańczak 20, Michał Wójcik 14, Bartosz Stępkowski 13, Bartłomiej Wasielewski 6, Kacper Piekarski 6, Norbert Leśniewski 3

- Mecz toczył się pod nasze dyktando i gdyby nie proste błędy zmienników w czwartej kwarcie spotkanie zakończyłoby się wyższym zwycięstwem.Jestem zadowolony z obrony,chłopcy wykonali ciężką pracę,atak nie funkcjonuje jeszcze jak należy,ale najważniejsze mecze czekają nas za miesiąc i w tym czasie nasza gra musi zdecydowanie się poprawić - powiedział po meczu trener Marcin Piekarski.

Nie powiodło się natomiast zespołowi występującemu w trzeciej lidze,o ile po raz kolejny trzy kwarty wyglądają dość dobrze to czwarta znów należała do gospodarzy.

Portofino/AKM - KK Świecie 83:66 (12:16, 28:20, 16:19, 27:11)

Portofino/AKM: Adam Podlewski i Filip Nowicki po 19,Sebastian Witwicki 13,Konrad Majewski 6,Bartosz Stępkowski 3,Patryk Pańczak,Marcin Nysztal,Stefan Topić po 2