Trzecioligowcy WTK na czele tabeli

Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Koszykówki wygrali na własnym parkiecie z liderem tabeli AZS UMK Toruń 70:64. Włocławianie samodzielnie zasiedli na fotelu trzeciej ligi okręgu Kujawsko - Pomorskiego.

Pierwsza kwarta zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem gospodarzy, a najbardziej widoczny w ataku był Dawid Słupiński zdobywca siedmiu punktów. W drugiej części gry znacznie bardziej zdecydowana gra w obronie zespołu z Torunia sprawiła iż Włocławianie popełnili kilka prostych strat, które w konsekwencji doprowadziły do ośmiopunktowej straty.

Trzecia kwarta była wyrównana z lekkim wskazaniem na włocławian, którzy odrobili w tej części 5 punktów.
Ostatnia odsłona meczu to doskonała obrona i wspaniałe kontrataki w wykonaniu koszykarzy WTK. Pierwsze skrzypce w tej odsłonie zagrali Kamil Maciejewski, który raz zarazem popisywał się asystami do swoich kolegów, a  także Bartosz Jankowski najlepszy strzelec tej części gry.

Ostatecznie po wspaniałym widowisku gospodarze WTK SSA pokonali zespół lidera z Torunia różnicą sześciu punktów. Zwycięstwo tym cenniejsze iż pozwoliło Włocławianom na objęcie prowadzenia w tabeli trzeciej ligi.

WTK SSA-AZS UMK Toruń 70:64  (17:14, 14:25, 19:14, 20:11)

WTK: Jankowski 14 (2x3), Słupiński 11, Maciejewski 10, Zych 8 (2x3), Sobczak 7, Warszawski 7(1x3), Kijewski 6, Wronkowski 5, Trendewicz 2