Anwil Włocławek - Trefl Sopot 82:69

";

W spotkaniu dziewiątej kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał w Hali Mistrzów Wicemistrza Polski Trefl Sopot 82:69. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Rotweilerów" był Arvydas Eitutavicius, zdobywca 20 punktów.

Pierwsza kwarta to gra kosz za kosz i wynik oscylujący cały czas w okolicach remisu. Dopiero pod koniec  włocławianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Swietnie zagrał Michał Sokołowski, który rozpoczął mecz w pierwszej piątce i odwdzięczył się dziewięcioma punktami zdobytymi w osiem minut. Słabo natomiast zagrał Frasunkiewicz - mimo czystych pozycji i kilku rzutów (również za trzy) nie zdobył punktu.

Druga odsłona meczu pokazała w pełni potencjał "Rottweilerów". Mimo otwarcia kwarty celnym rzutem Špralji zza linii 6.25 to właśnie włocławianie opanowali sytuację na parkiecie i stopniowo powiększali przewagę.  Anwil grał jak z nut, szybko rozgrywał akcje w ataku i skutecznie bronił własnego kosza. Niesamowitą serię pięciu celnych „trójek” zanotował Eitutavičius, który mocno przyczynił się do zbudowania dziesięciopunktowej przewagi nad gośćmi z Sopotu. Do przerwy 48:38.

Kolejna ćwiartka to zdecydowanie najsłabsze dziesięć minut w wykonaniu podopiecznych Miliji Bogicevića podczas niedzielnego meczu. Koncentrację najwyraźniej zostawili w szatni,  co szybko starali się wykorzystać goście.  Mimo  słabszej gry i przegranej kwarty włocławianie utrzymali przewagę nad Treflem (63:57).

Ostatnia kwarta to była formalność przy takiej dyspozycji „Rottweilerów”, którzy dzielili i rządzili na całym parkiecie. Byli lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła – więcej zbiórek i asyst, lepsza skuteczność (zarówno za 2 jak i za 3 punkty) oraz koncertowa obrona. To wszystko przełożyło się na sukcesywne powiększanie przewagi i końcowe zwycięstwo z Wicemistrzem Polski. Kilkanaście sekund przed zakończeniem tego jednostronnego widowiska wynik pięknym wsadem ustalił Tony Weeden i Anwil pokonał Trefla 82:69

To szóste zwycięstwo z rzędu koszykarzy Anwilu. Trener Bogicević jeszcze nie zaznał goryczy porażki i oby ta passa trwała jak najdłużej. W następnej kolejce włocławianie wybierają się do Gdyni, gdzie zagrają z tamtejszym Startem.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 48:38 (20:16, 28:22, 15:19, 19:12)

Anwil: Eitutavičius 20 (6x3), Ginyard 16 (7zb), Szubarga 11, Weeden 10, Boykin 9, Sokołowski 9 (5zb), Wright 4, Frasunkiewicz 2, Bartosz 1 (6zb)
Trefl: Turner 19 (6zb), Zamojski 15, Waczyński 11 (4as), Looby 8, Špralja  6, Dylewicz 5, Stefański 5 (8zb)