Anwil pokonał Turów Zgorzelec 67:58

W hicie 14. kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał u siebie PGE Turów Zgorzelec 67:58. Najwięcej punktów dla "Rottweilerów" rzucił Nikola Jovanović, zdobywca 15 "oczek" i 7 zbiórek.

Początek ostatniego meczu ligowego w tym roku należał do graczy Miliji Bogicević'a. Kilka szybkich akcji i Anwil prowadził 10:4. Goście wzięli się do roboty i szybko wyszli na prowadzenie. Na obwodzie szalał Opacak trafiając dwa razy zza lini 6,25. Włocławianie gonili wynik, dobrze grał Frasunkiewicz, który wykorzystał piękne podanie i zaliczył alley-oop'a. Po chwili Boykin pięknie załadował piłkę z góry podrywając z krzeseł licznie zebraną w Hali Mistrzów publiczność. Szybka kwarta, pełna dobrych akcji zakończona zwycięstwem gości (22:25).

Druga część otwarta została pięknym blokiem Nikoli Jovanović'a i skuteczną kontrą "Rottweilerów". Punktował Hajrić, za trzy trafił Jovanović i Anwil odzyskał prowadzenie.Opacak kolejny raz trafił "trójkę", jednak Nikola się rozkręcił na dobre, przechwytywał piłkę i celnie wykańczał akcje. "Popsuł" się natomiast Tony Weeden, który seryjnie pudłował. Spadło tempo meczu, posypały się straty, faule i rzuty wolne. Wynik oscylował wokół remisu i żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Za trzy trafił Ruben Boykin, a Bartosz zagrał tyłem jak rasowy center i rzucił do kosza w stylu Hakeem'a Olajuwon'a. Kwarta dla Anwilu.

Trzecią kwartę celną "trójką" otworzył Przemysław Frasunkiewicz. Włocławianie postawili szczelną obronę, co powodowało straty  i frustrację rywali. Dobrze grał Hajrić, który oprócz zbiórek świetnie ustawiał się w obronie wymuszając faule. Frasunkiewicz znowu trafił trójkę i Anwil po raz kolejny w tym meczu wyszedł na prowadzenie (47:45). Szubarga jak to Szubarga, szalał na całej długości i szerokości parkietu  - przechwycał, asystował i celnie rzucał.  Po jednej z jego popisowych akcji, na 2.40 do końca włocławianie mieli już pięć punktów przewagi. Krzysiek zakończył kwartę celnym rzutem za trzy punkty równo z syreną.

Ostatnia odsłona tego niezwykle emocjonującego spotkania rozpoczęła się wsadem Cel'a, po chwili 2 punkty dołożył Zigeranowic i na tablicy znowu pojawił się remis. Anwil lekko się pogubił i na pomoc przyszli włocławscy kibice, którzy wstali z miejsc i na stojąco dopingowali koszykarzy. Ci szybko odpłacili się niesamowitą grą i po kilku świetnych akcjach odzyskali przewagę (59:55). Końcówka spotkania zdecydowanie należała już do "Rottweilerów", którzy bardzo mądrze grali kontrolując czas. Wynik meczu ustalił MVP dzisiejszego spotkania Krzysztof Szubarga, który wykorzystał jeden rzut wolny.

Anwil Włocławek - Turów Zgorzelec 67:58 (22:25, 16:14, 14:12, 12:7)

Jovanović  15 (7zb), Szubarga 14 (8as, 3zb), Frasunkiewicz 10, Weeden 9, Hajrić 8 (8zb), Boykin 5 (9zb, 3as), Ginyard 4, Bartosz 2
Turów: Opaćak 26 (6zb), Zigeranović 13, Chyliński 5 (7as), Kulig 5 (6zb), Cel 4 (7zb), Stelmach 3, Mićic 2