Anwil pokonał Polpharmę w Hali Mistrzów

W spotkaniu 17. kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek wygrał u siebie z Polpharmą Starogard Gdański 90:87. Bohaterem spotkania był po raz kolejny Krzysztof Szubarga, który rzucił 28 punktów, rozdał 7 asyst i zebrał dwie piłki.

Włocławianie mocno rozpoczęli i po kilku skutecznych akcjach prowadzili różnicą sześciu punktów (16:10). Wtedy do głosu doszli "Aptekarze" i zdobyli dziewięć punktów z rzędu. Gra Anwilu się zacięła, a rywale wykorzystywali ich chwilową niemoc powiększając przewagę. "Rottweilery" nie miały jednak zamiaru odpuszczać i ostatecznie zmniejszyli stratę do czterech "oczek".

Następna ćwiartka była zdecydowanie lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Bogicević'a. Postawili szczelną obronę i zaczęli odrabiać starty. Na dobre rozkręcił się Hajrić i gra zaczynała nabierać tempa. Dzięki celnym rzutom za trzy punkty Sokołowskiegi oraz Szubargi w ostatniej sekundzie pierwszej połowy Anwil dogonił rywala na jeden punkt. Solidnie zagrał Jovanović. Mimo że nie zdobył punktów rozdał cztery asysty i zebrał trzy piłki. Kwarta dla Anwilu.

Druga połowa zaczęła się od straty i dwóch kolejnych skutecznych akcji gości. MImo, że ton grze wciąz nadawali gracze Polpharmy, wynik oscylował wokół remisu, a żadnej z drużyn nie udało się dłużej utrzymać przewagi. Szubarga świetnie prowadził grę, rozdawał asysty i celnie rzucał zarówno spod kosza jak i z dystansu. Szkoda tylko straty w ostatnich sekundach, którą w kontrze wykorzystał Majewski rzucając za trzy punkty.

Ostatnia kwarta to już był popis skutecznej zespołowej gry włocławskich koszykarzy. Szubarga trafił dwie trójki z rzędu, Ginyard z impetem wchodził pod kosz trafiając z faulem, a Hajrić raz po raz wisiał na obręczy.  Pierwsze swoje punkty zdbył w końcu Nikola Jovanović, lecz jego "trójka" na 34 sekundy przed zakońćzeniem spotkania ostatecznie dobiła zespół gości. Końcówka meczu to istny horror, jednak mimo taktycznych fali gości i rozpaczliwych prób doprowadzenia do remisu, "Rottweilery" nie pudłowały z lini rzutów wolnych i zasłużenie wygrały.

Szubarga  rzucił 28 punktów, miał siedem asyst i dwie zbiórki, wtórował mu Seid Hajrić, który dołożył 19 punktów. W ekipie Polpharmy wyróżniali się: Uros Mirković (16 punktów) i Jawan Carter (14 punktów).

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gd. 83:80 (24:28, 19:16, 16:18, 31:25)