Pogrom Anwilu w Pucharze Polski

Anwil Włocławek przegrał półfinał Pucharu Polski z Prokomem Trefl Sopot 62:92 i tym samym włocławianie stracili szansę na obronę trofeum.

Początek pierwszej kwarty to przerażająca niemoc drużyny Anwilu, o czym świadczył wynik 17:0 po 5min gry. Pierwsze punkty dla włocławian po rzutach wolnych zdobył Alex Dunn. Włocławianom nie wychodziło prawie nic, popełniali dużo błędów w ataku, co skrzętnie wykorzystywali gracze Prokomu, skutecznie powiększając przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 30:6.

Druga kwarta niestety nie zmieniła oblicza gry Anwilu. W dalszym ciągu koszykarze w Włocławka nie mogli znaleźć skutecznej drogi do kosza gospodarzy. Całą drugą kwartę podopieczni trenera Pacesasa kontrolowali przebieg spotkania nie dając drużynie Anwilu szans na odrobienie strat. Po 20min gry włocławianie przegrywali w Sopocie 50:19.

W trzeciej kwarta nie przyniosła zmian w grze "Rottweillerów". Na nic zdały się w przerwie meczu taktyki trenera Alesa Pipana. W tej części spotkania trener Tomas Pacesas widząc dużą przewagę swojej drużyny desygnował na boisko Przemysława Zamojskiego. Młody Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie zdobywając 16pkt. Trzecia kwarta meczu była najbardziej wyrównaną części tego spotkania 17:16 dla Prokomu.

Czwarta kwarta meczu była taka sama jak pierwsze dwie. Koszykarze z włocławka nie mogli się odnaleźć na parkiecie. Akcje były chaotyczne i mało przemyślane. Punkty zdobywane przez Anwil to tylko indywidualne akcje poszczególnych zawodników. Ostatecznie Anwil Włocławek przegrał po bardzo słabym meczu 62:92 z Prokomem Trefl Sopot (6:30 13:20 16:17 27:25)

Patrząc na dzisiejsze spotkanie i szereg porażek Anwilu w ostatnich kolejkach rundy zasadniczej, nie możemy optymistycznie patrzeć na fazę play-off. Nie wiadomo, gdzie jest przyczyna tak słabej grywłocławskich zawodników. Na pewno nie zapomnieli jak się gra w koszykówkę.