Judocy „Olimpijczyka” najlepsi w Polsce

Z jedenastoma medalami powrócili judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek z X Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo zorganizowanego w Suchym Lesie koło Poznania.

Turniej rozegrano w trzech grupach wiekowych, w których uczestniczyło łącznie 807 zawodników ze 107 klubów z całej Polski oraz judocy z Kaliningradu.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodzików U15. Był to sprawdzian wszystkich judoków z całej Polski przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej. W tym dniu bardzo dobrze zaprezentowała się sześcioosobowa ekipa Olimpijczyka zdobywając 6 medali, w tym 4 złote i 2 srebrne. Na najwyższym stopniu podium stanęli : Angelika Szymańska (waga do 52kg), Kacper Wróbel (w. 46kg), Patryk Kostuniak (w. 60kg) oraz Adrian Górczyński (w. 81kg). Srebrne medale wywalczyły : Karolina Wróbel (w. 36kg) i Wiktoria Tomczak (w. 48kg). Ponadto w klasyfikacji medalowej MKS „Olimpijczyk” Włocławek zajął 1 miejsce.

W drugim dniu zawodów rozegrano Otwarty Puchar Polski Juniorek (-ów) Młodszych U 18. Po sobotnim sukcesie czworo młodzików mogło sprawdzić swoje siły w kategorii starszej. W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Tomczak (w. 48kg), która w finale pokonała reprezentantkę kraju - Klaudię Cieślik (UKS Judo Wolbrom). Na drugim stopniu podium stanęły : Angelika Szymańska (w. 52kg) oraz Karolina Wróbel (w. 40kg). Na trzecim miejscu rywalizację w wadze do 46 kg. zakończył Kacper Wróbel. W łącznej klasyfikacji medalowej juniorów młodszych MKS „Olimpijczyk” Włocławek zajął 3 miejsce.
W niedzielnych zawodach rozegrano również Międzynarodowy Turniej Dzieci U 13. Jedyny reprezentant Olimpijczyka – Dorian Tomczak zdobył brązowy medal w wadze do 36kg.

W klasyfikacji klubowej przeprowadzanej przez organizatora za dwa dni zawodów MKS „Olimpijczyk” Włocławek zajął drugie miejsce na 94 sklasyfikowane kluby.

- To może dziwnie zabrzmi , ale mimo tak dobrego wyniku (11 medali – 5zł, 4sr,1br) zawsze zostaje niedosyt. Założeniem w OPP Młodzików było zdobycie 6 medali, w tym 5 złotych. Wiadomo, że zawsze komuś noga się pośliźnie i tak było w dwóch przypadkach dziewcząt. Natomiast bardzo dobrze wystąpił Patryk Kostuniak, który w swoim dorobku ma już drugi złoty medal Pucharu Polski. Do mistrzostw kraju zostały 4 tygodnie, więc jest jeszcze czas, aby popracować – skomentowała Aneta Szczepańska.
- Cała szóstka ma szansę wywalczyć złote medale na mistrzostwach kraju. Gdyby jednak wynik z OPP powtórzył się na Mistrzostwach Polski będziemy się z niego cieszyć – dodał trener Roman Stawisiński.
1 komentarz

kibic

szkoda że miasto tego nie docenia. A Cinieski to umarł czy na takich wsiowych zawodowach nie występuje księciunio

1 1
ID:49502


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA