Zwycięstwo Anwilu Włocławek w Sopocie

W kolejnym spotkaniu Tauron Basket Ligi koszykarze Anwilu w wyjazdowym spotkaniu po nerwowej końcówce pokonał dwoma punktami drużynę Trefla Sopot.

Przed rozpoczęciem spotkania spiker zawodów poprosił wszystkich zgromadzonych w hali Ergo Arena o powstanie i uczczenie minutą ciszy kibiców Lechii Gdańsk, którzy w minionym tygodniu zginęli w wypadku autokaru niedaleko Włocławka.

Pierwsze punkty w meczu wejściem pod kosz zdobył Michał Sokołowski. Po trzech minutach i punktom spod kosza Filipa Dylewicza gospodarze wyszli na pierwsze prowadzenie 7:6. Długo z prowadzenie nie mogli się cieszyć, gdyż po dwóch udanych akcjach włocławianie prowadzili 7:10. Po celnej trójce Tony’ego Weedena Anwil prowadził 9:13. Niestety kolejna akcja która mogła przynieść wyższe prowadzenie dla Anwilu nie udała, a w rewanżu dwie udane akcje wykończyli gospodarze i po 7min gry w Ergo Arenie był remis 13:13. W kolejnych akcjach bardzo dobrze spisywali się włocławianie, a po trójce Boykina w ostatniej sekundzie akcji Anwil prowadził 15:20. Po 10min gry włocławianie prowadzili trzema punkami 18:21.

Druga kwartę bardzo dobrze rozpoczęli włocławianie, którzy po przechwycie i celnym rzucie Gunyarda zza linii 6,75cm prowadzili 18:24. Po drugiej nieudanej akcji Trefla, drugą celną trójkę dla Anwilu zdobył Mateusz Bartosz (18:27). W drużynie gospodarzy szybko 5pkt. w dwóch kolejnych akcjach zdobył Sime Sprajla, dwa „oczka” dorzucił Frank Turner i z dziewięciopunktowej przewagi było 25:27. O przerwę na żądanie poprosił Milija Bogicević. Po wznowieniu 3pkt. zdobył Jovanović. W drużynie Trefla akcję (2+1) zakończył Turner (28:30). Kolejne minuty to wyrównana gra obu drużyn. W drużynie Trefla bardzo dobrze na parkiecie spisywał się Sprajla, który bardzo dobrze wypracowywał sobie pozycję rzutową. Na 2.30min do końca drugiej kwarty po dwóch rzutach wolnych Stefańskiego Trefl Sopot wyszedł na prowadzenie 35:34. Dwa punkty po błędzie Hajrića zdobył Stefański. Na 1min przed końcem włocławską obronę wejściem pod kosz ośmieszył Turner i po dwóch kwartach Trefl Sopot prowadził 39:35.

Trzecią odsłonę meczu od trójki Weedena i dwóch punktów Jovanović’a rozpoczął Anwil. Dla Trefla trzy punkty zdobył rosły Spralja. W 5min kwarty niepilnowany na dystansie Filip Dylewicz otrzymał piłkę i nie pozostało mu nic innego jak tylko trafić za 3pkt. W kolejnej akcji gospodarzy po nieudanym kolejnym ataku Anwilu trzy punkty zdobył Stefański i podopieczni trenera Niedbalskiego prowadzili 49:41. W akcjach Anwilu kolejno faulowani byli Sokołowski i Weedn, którzy wykorzystali wszystkie rzuty osobiste (49:45). Dwa punkty po szarży na kosz Giyarda zdobył Boykin. W akcji gospodarzy faulowany w obronie był Mateusz Batosz, który stanął na linii rzutów wolnych i wykorzystał drugi rzut (50:48). Ostatnia akcję w tej kwarcie mieli zawodnicy Anwilu Włocławek. Krzysztof Szubarga stał przed linią rzutów za trzy punkty i patrzył na upływający czas. Gdy pozostało pięć sekund ruszył w swoim stylu pod kosz i wraz z syreną kończącą trzecią kwartę zdobył dwa punkty. Po 30min gry Anwil Włocławek przegrywał 55:52.

Czwartą kwartę dobrze „wszedł” Marcus Ginyard, który indywidualnymi akcjami zdobył cztery punkty. Po kolejnej akcji Anwilu wykończonej przez kapitana „Rottweillerów” podopieczni Miliji Bogicevića wyszli na jednopunktowe prowadzenie (57:58). W trzeciej minucie spotkania w akcji drużyny Trefla Sopt trzy punkty zdobył Michał Michalak (60:58). W drużynie Anwilu po dobrze rozrzuconej obronie gospodarzy trzy punkty zdobył Krzysztof Szubarga i ponownie włocławianie prowadzili (60:61). Można pokusić się o stwierdzenie, że prowadzenie zmienia się z akcji na akcję. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi na więcej niż dwa punkty. Przez około 3min gry obie drużyny grały nieskutecznie, nie trafiając do kosza i popełniając błędy w rozgrywaniu. Rzutową niemoc przełamał rzutem zza linii 6,75cm Turner (63:61). Wynik wyrównał wejściem pod kosz Jovanović. W akcji Trefla przechwyt zaliczył Ginyard, który od razu został sfaulowany i wykorzystał dwa rzuty wolne. Wynik wyrównał Adam Waczyński. Po podaniu Dylewicza do Michalaka Trefl wyszedł na 2pkt. prowadzenie (67:65). Na 36sekund do końca spotkania o czas poprosił Milija Bogicević, a włocławianie dogrywali 4sekundy. Piłkę wyprowadzał Szubagra – podanie do Jovanovića a ten trafia za trzy punkty (67:67). W akcji Trefla pomylili się gospodarze, a na 1,5 sekundy do końca spotkania z obrotu (mimo asysty obrońcy) Krzysztof Szubarga trafił dwa punkty i Anwil prowadził 67:69. Piłkę z boku wyprowadzał Turner, ale ta nie trafiła do gracza Trefla w czym przeszkodził Ginyard i zwycięstwo Anwilu stało się faktem.

Trefl Sopot – Anwil Włocławek 67:69 (18:21, 21:15, 16:16, 12:17)