Dobre wyniki biegaczy "Maratończyka"

W miniony weekend na terenie całego kraju rozegrane zostały trzy prestiżowe imprezy biegowe w których rywalizowali zawodnicy reprezentujący Włocławski Klub Biegacza "Maratończyk".

W 40 Maratonie Dębno brało udział dwóch zawodników ze stolicy Kujaw. Pierwszy z nich reprezentant WKB PLAST MIX Maratończyk – Mariusz Ochociński z rewelacyjnym czasem 2 godzin i 54 minut zajął 30 miejsce na 1340 zawodników którzy ukończyli dystans 42 km 195 m. Był to dwudziesty maraton w historii Mariusza i 11 który ukończył z czasem poniżej 3 godzin w jego sześcioletniej maratońskiej historii. Drugim zawodnikiem z Włocławka był Dogoński Marcin, który dystans maratoński ukończył również z dobrym czasem 3 godzin i 45 min.

W III pabianickim Półmaratonie ZHP w którym brała udział 485 zawodników, wystartowała spora grupa zawodników z WKB PLAST MIX Maratończyk. Najlepszym z nich nieoficjalnie został Marcin Pawłowski - dystans półmaratonu ukończył z super rekordem życiowym 1:35:49. Natomiast oficjalnie najlepszy okazał się Damian Ostrzycki (WKB PLAST MIX Maratończyk), dystans 21 km 97,5 m. ukończył w czasie 01:40:26 który dał mu 89 miejsce.

Podczas 6 Półmaratonu Poznań, jednej z najpopularniejszych imprez w Polsce,  wystartowało 5743 zawodników. Wśród reprezentantów Włocławka i naszego Klubu ,zwyciężył młody Rafa Podlasiak z Włocławka, który dystans półmaratonu ukończył w czasie 01:39:00. Wśród kobiet najlepsza okazała się reprezentantka WKB PLAST MIX Maratończyk- Agata Szafran, która linię mety przekroczyła z czasem 02:08:20.