Mathew Kosgei wygrał szósty Anwil Półmaraton Włocławek

Kenijczyk Mathew Kosgei był najszybszy na trasie szóstej edycji Anwil Półmaratonu Włocławek, który w niedzielę odbywał się na ulicach naszego miasta. Drugie miejsce zajął Nelson Kipkogei Cherutich, a trzeci był Hillary Kiptum Mayio Kimaiyo.


Już po raz szósty zorganizowany został Anwil Półmaraton Włocławek, jedna z największych imprez biegowych na Kujawach i Pomorzu, organizowana przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra Włocławek. W ubiegłym roku triumfował tu Paweł Ochal z Bydgoszczy, drugi był Siergiej Okseniuk z Ukrainy (1:07:04), a trzeci Damian Kabat, reprezentant Stargardu Szczecińskiego (czytaj więcej). Do rywalizacji w szóstej odsłonie półmaratonu przystąpiło trzystu pięćdziesięciu zawodników z całego świata, na starcie stanęli zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. W biegu głównym walczyli na trasie o długości 21,097 km, zorganizowane zostały także zmagania dla najmłodszych, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych.

Pierwszy na mecie szóstego Anwil Półmaratonu zameldował się Kenijczyk Mathew Kosgei, który ukończył bieg z czasem 1:04:07. Drugie miejsce, kilka tysięcznych części sekundy za zwycięzcą, zajął reprezentant Bahrajnu Nelson Kipkogei Cherutich, a podium uzupełnił Hillary Kiptum Mayio Kimaiyo z Kenii (1.07:17). W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Christine Moraa Oigo (1:14:17), druga była Nelly Jepchumba (1:14:56), a trzecia dobiegła Katarzyna Kowalska, która w "generalce" zajęła dziesiątą lokatę (1:15:38) i była najlepszym reprezentantem naszego miasta.

Przede wszystkim pragnę pogratulować wszystkim biegaczom doskonałego przygotowania do zawodów. Cieszę się, że z każdą następna edycją poziom uzyskiwanych rezultatów jest coraz wyższy. Dziękuje Wam, że spośród wielu imprez biegowych w Polsce wybraliście właśnie 6. ANWIL Półmaraton Włocławek. Docierają do mnie liczne, pozytywne opinie uczestników na temat nowej trasy. Cieszę się, że została tak dobrze przyjęta i padło na niej wiele życiówek - mówi Marian Nowakowski z Vectry Włocławek - Dziękuje sponsorom i partnerom, którzy wsparli nasze działania. Bardzo gorące podziękowania kieruje także do całego zespołu organizacyjnego, sędziów, wolontariuszy oraz kibiców, zarówno tych na stadionie, jak i na trasie biegu. Przepraszam mieszkańców Włocławka za czasowe utrudnienia w ruchu i związane z biegiem niedogodności, na przyszłość proszę o wyrozumiałość i docenienie wysiłków zawodników wśród, których jest liczna grupa mieszkańców miasta i okolic. Już dzisiaj zapraszam na 7. ANWIL Półmaraton Włocławek w roku 2020.

Pełne wyniki 6. Anwil Półmaratonu (kliknij)

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA