Nowa Włocłavia ku lepszemu po zwycięstwo

Właśnie minął rok, od kiedy we Włocłavii Włocławek zmieniły się władze. W najbliższą sobotę piłkarze rozegrają pierwszy mecz na własnym boisku w rundzie wiosennej. To dobry moment, żeby dokonać podsumowania minionych dwunastu miesięcy.

Największe osiągnięcia to z pewnością te sportowe, czyli liderowanie w IV lidze, z bardzo dużymi szansami na upragniony awans. Prowadzenie w tabeli całkowicie zasłużone, na które złożyło się aż trzynaście zwycięstw, przy tylko dwóch porażkach. Istotne jest, że piłkarze starają się grać ofensywnie, zwłaszcza na swoim boisku, zachęcając tym samym coraz szersze grono kibiców do odwiedzenia stadionu przy ulicy Chopina. Potwierdzeniem tego jest też fakt, że Włocłavia jest najskuteczniejszą drużyną w lidze, z czterdziestoma dwoma bramkami po rundzie jesiennej.

Od 26 marca 2012 roku do 17 kwietnia 2013 roku seniorzy Włocłavii rozegrali 30 meczów ligowych, zdobyli w nich 66 punktów (na co złożyło się 20 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki - bilans bramkowy 75:27). Włocłavia ponadto awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa odnosząc cztery z rzędu zwycięstwa (13-1).

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na obecne wyniki sportowe, ale może przede wszystkim na ciekawe perspektywy w przyszłości jest polityka kadrowa klubu. Zarząd wraz z trenerem doszli do słusznego wniosku, że warto w głównej mierze stawiać na młodych zawodników z Włocławka i regionu. Piłkarzy, którzy zostali wykupieni z innych klubów na zasadzie transferu definitywnego. O tym jak młodą i perspektywiczną drużynę posiada Włocłavia niech świadczy fakt, że w spotkaniu w minioną sobotę z Gopłem Kruszwica, średnia wieku pierwszej jedenastki wyniosła 24 lata. Oczywiście w drużynie niezbędne jest także doświadczenie, stąd obecność w kadrze takich zawodników jak Billy Abbott, Marcin Piotrowski czy Rafał Lisota. Zwłaszcza postawa tego pierwszego jest nieoceniona, co pokazują wspaniałe statystyki - 9 bramek i 16 asyst.

Wiedząc, że stawianie na swoich wychowanków oraz na zawodników z regionu przynosi pożądane efekty, zostały podjęte pierwsze decyzje odnośnie sposobu trenowania dzieci i młodzieży we Włocłavii. Tworzony jest nowy projekt, za który odpowiedzialny będzie Billy Abbott pełniący w klubie również funkcję trenera koordynatora. Jednym z założeń projektu jest ujednolicenie systemu gry dla wszystkich grup wiekowych.

Obecnie we Włocłavii zgłoszonych do rozgrywek jest 180 zawodników. W ligach klasach gra 6 drużyn Włocłavii. Opiekunami niektórych są m. in. obecni piłkarze klubu. W tej chwili prowadzony jest nabór chłopców i dziewcząt w roczniku 2004, 2005 i młodszych.

O tym, że we Włocławku nie brakuje utalentowanych młodych piłkarzy niech świadczy fakt, że w rundzie wiosennej w drużynie trampkarzy Lechii Gdańsk będzie występował Przemysław Lisiecki, zawodnik Włocłavii z rocznika 1999r. Trenerzy oraz władze klubu są przekonani, że takich przykładów będzie o wiele więcej. Warunkiem jest właściwe rozpropagowanie i zachęcenie dzieci do uprawiania sportu a później stworzenie im jak najlepszych warunków do rozwoju.

Osobną sprawą jest kwestia stadionu. Obecnie piłkarze rozgrywają swoje mecze na stadionie Włocłavii, przy ulicy Chopina. Stało się to możliwe dzięki wykonaniu szeregu prac modernizacyjnych. Zamontowano siedziska na części trybuny, odnowiono elewacje trybuny, wyremontowano szatnie, zburzono betonowe boksy dla zawodników i trenerów oraz zainstalowano w ich miejsce nowe plastikowe. Dodatkowo wykonano wylewkę betonową w strefie komunikacyjnej stadionu oraz wyrównano jedną część parkingu. Warto podkreślić dużą pomoc ze strony kibiców, którzy aktywnie uczestniczyli w części prac poprawiających wygląd obiektu Włocłavii.

Pomoc fanów Włocłavii była możliwa min. dzięki rozpoczęciu ściślejszej współpracy z władzami klubu. Z ramienia Zarządu została powołana osoba do kontaktów z kibicami, co umożliwia omawianie bieżących spraw związanych chociażby z poprawą warunków oglądania meczu czy też prowadzeniem kulturalnego dopingu. Również z myślą o fanach Włocłavii stworzono nową stronę internetową klubu oraz podjęto decyzję o przywróceniu dawnego herbu. Wspólnie z kibicami stworzono nowe hasło, będące głównym mottem klubu, czyli "Nowa Włocłavia ku lepszemu po zwycięstwo". Powyższe działania mają na celu zacieśnienie współpracy i ciągłe polepszanie relacji między władzami klubu a fanami i zachęcenie jak najszerszego grona włocławian do przychodzenia na mecze Włocłavii.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA