II runda Driftingowych Mistrzostw Polski

W Miedzianej Górze na Torze Kielce odbyła się kolejna runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Impreza ta jest uważana za najbardziej gorącą w kalendarzu DMP od kilku lat. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów PUZ Drift Team.

Kwalifikacje były jedynie formalnością niezbędną do ułożenia par w TOP32 gdyż na zawodach pojawiło się jedynie 32 zawodników. Członkom PUZ DT kwalifikacje poszły bez żadnych problemów. Najwyżej bo na drugim miejscu w kwalifikacjach pojawiło się nazwisko Grzegorza Hypki. Tuż za nim na trzecim miejscu kwalifikacje ukończył Marcin Mospinek. Krzysztof Romanowski był piąty, a Marcin Skwierczyński  trzynasty.

Sobota rozpoczęła się od krótkich treningów. A krótko po 10tej ruszyły pojedynki  TOP32. Grzegorz Hypki awansował do TOP16 poprzez niedopuszczenie przez sędziów do TOP32 jego przeciwnika. Marcin Mospinek też nie miał problemów z przejściem do topowej szesnastki eliminując Wiesława Surowca. Mniej szczęścia mieli Krzysztof Romanowski , który odpadł w pojedynku z  Jakubem Skomoruchą oraz Marcin Skwierczyński.

-W pierwszym przejeździe z Nielsem Beckerem z Danii – mówił później sympatyczny Małpa – pękła półoś. Udało się ją wymienić, niestety nie byłem już w stanie odrobić straty w punktacji.
TOP16 zapowiadało się bardzo ciekawie gdyż członkowie zespołu PUZ DT jeżdżący w barwach grupy CSV-QRS trafili na dwóch reprezentantów BudMat Auto RB Team. Hypki na Bochenka, a Mospinek na Więcka. Niestety, "Mospinowi" nie udało się przejść do TOP8. W pierwszym przejeździe lekko wytracił prędkość i jego przeciwnik uderzył w jego auto. Uderzenie było tak niefortunne że uszkodziło tylne zawieszenie.

- Udało się wykonać naprawę auta – powiedział Mospin – jednakże wyjechałem na start około 2 minuty po przepisowym czasie i nie zostałem dopuszczony do drugiego przejazdu.
Na placu boju pozostał Hypki. Po zaciętej walce z Bochenkiem rozegrali oni jeszcze bardziej zaciętą dogrywkę. Lepszy okazał się Hypki, który w TOP8 stanął na starcie z Marcinem SteviemCarzastym  z STW Drift Team. Podczas pierwszego przejazdu Stevie uderzył w auto Hypkiego. Choć zderzenie wyglądało dość groźnie obaj zawodnicy stanęli do drugiego przejazdu. Lepszy okazał się Hypki, który awansował do TOP4 gdzie wyeliminował Sławomira Grausama.

Przeciwnikiem Grzegorza w walce o pierwsze miejsce okazał się Mateusz Włodarczyk z BMW Jagiełło Drift Team. Pomimo ogromnej przewagi Hypkiego z pierwszego przejazdu w drugim biegu reprezentant PUZ Drift Team nie pojechał zachowawczo i niestety nie udało mu się bezbłędnie przejechać trasy.

Choć zajął drugie miejsce to jednocześnie został zwycięzcą bijąc rekord prędkości wejścia w kontrolowany poślizg na kieleckim torze. Dla odważnych jest teraz do pobicia 181 km/h.

-I tak jak rok temu Kielce pozostały niezdobyte dla naszego zespołu – przyznał Hypki– oczywiście mam lekki niedosyt, że nie jest to pierwsze miejsce. Dzisiejszy dzień dał mi niezapomniane przeżycia. A najbardziej cieszy pobicie dotychczasowego rekordu. W przyszłym roku na pewno się uda.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA