Siedem medali zawodników "Jaquesa"

Świetnie spisali się zawodnicy Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego dzieci 10-11 lat. W kategorii dziesięciolatków na osiem konkurencji zdobyli 7 medali.

Bezkonkurencyjny był Wojciech Nowakowski, który w czterech występach zdobył cztery złote medale: na  50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klascznym, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym i uznany został najlepszym zawodnikiem zawodów.

Trzy medale - jeden srebrny na 50m stylem klasycznym i dwa brązowe na 100m stylem zmiennym i na 50 m stylem dowolnym- przywiózł natomiast Wojciech Barczykowski.

Wsród 11 latków bardzo dobrze popłynęła Jagoda Pawlak, która zdobyła brązowy medal na 50 m stylem motylkowym. W zawodach wystartowały także Zuzanna Kłos i Alicja Zaborowska, które uplasowały się poza podium,  uzyskały natomiast dobre wyniki ustanawiając nowe rekordy życiowe.

Zawody w których startowali podopieczni Aleksandry Nawlickiej i Leszka Kubickiego rozegrane zostały w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski 10-11 latków, więc czy będą to również medale uzyskane na Mistrzostwach Polski przyjdzie zawodnikom poczekać około dwóch tygodni aż w/w zawody rozegrane zostaną we wszystkich województwach w naszego kraju.

msc. XIV   50m klasyczny  czas: 51.95

Miniony weekend pracowity był również dla trenera Leszka Kubickiego, który wystartował w IV Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Mastersów "O Błękitną Wstęgę Wisły" w Toruniu, 25-26.05.2013 r. Trener biorąc przykład z poodopiecznych przywiózł trzy złote medale na 100m stylem dowolnym, 200m stylem dowolnym, 800m stylem dowolnym i srebrny medal na 50 m stylem dowolnym.