Asseco tym razem lepsze od Anwilu

Pierwszy wyjazdowy mecz 2014 roku Anwil Włocławek nie zaliczy do udanych. W Gdyni Asseco okazało się lepsze od Anwilu Włocławek wygrywając różnicą sześciu punktów (78:72).

Spotkanie rozpoczęło się o „trójki” Seweryna. Po drugiej stronie tym samym odpowiedział Devidas Dulkys. Po udanej akcji Szczotki i drugiego celnego rzutu zza linii 6,75cm Asseco Gdynia prowadziło 8:3. Od początku spotkania gdynianie bardzo dobrze spisywali się na parkiecie. W drużynie Anwilu Włocławek punkty zdobywał Deividas Dulkys. Na 5:30 przed końcem kwarty po rzutach wolnych Michała Sokołowskiego na gdyńskiej tablicy był remis 10:10. W drużynie gospodarzy bardzo dobrą zmianę dał Filip Matczak, który po 3min gry na swoim koncie miał 7pkt. W drużynie „Rottewillerów” wynik utrzymywał Dulkys (17:17). Na 2min przed końcem kwarty pierwsze punkty trafił Kostrzewski i włocławianie prowadzili 19:17. Po 10min gry Anwil Włocławek przegrywał 23:25.

Drugą odsłonę spotkania dwoma celnymi rzutami z linii rzutów wolnych rozpoczął Michał Sokołowski (25:25) W drużynie gospodarzy trzy punkty zdobył Przemysław Frasunkiewicz i Piotr Szczotka (31:29). 5min drugiej kwarty rozgrywane było na słabej skuteczności obu drużyn. Pierwsze punkty zdobył Mijatović i ponownie był remis 31:31. Na odpowiedź gospodarzy długo nie trzeba było czekać. Dwie szybkie akcji kolejno zakończyli Szczotka i Walton, po których Asseco prowadziło 37:31. Trzy punkty dorzucił słabo pilnowany Szczotka i Asseco prowadziło 40:32. Po dłuższej przerwie dwa punkty spod kosza zdobył Clanton. Ostatnie punkty w drugiej kwarcie zdobył Walton. Po 20min gry koszykarze Anwilu Włocławek przegrywali 34:42.

Trzecia odsłona rozpoczęła się bardzo dobrze dla drużyny Anwilu Włocławek. Dwa punkty zdobył Michał Sokołowski, w akcji gospodarzy centra Asseco zablokował Dulkys, przewinieniem technicznym ukarany został trener Asseco David Dedek, Devidas Dulksy celnie trafił zza linii 6,75cm i po 2mi gry włocławianie przegrywali już tylko dwoma punktami (42:40). W akcji Anwilu, Devidas Dulkys przy rzucie za trzy punkty został sfaulowany i pewnie wykorzystał trzy osobiste. Po punktach Dmitriewa i Seweryna trener Milija Bogicević poprosił o czas. Po wznowieniu dwa punkty zdobył Clanton i Asseco Gdynia wygrywał już tylko 49:47. Po akcji centrów Anwilu, punkty zdobył Hajrić i ponownie na tablicy był remis. Przy stanie 53:51 na parkiet w drużynie Anwilu Włocławek po czteromiesięcznej przerwie pojawił się Piotr Pamuła. W ostatniej akcji Anwilu Włocławek pierwsze punkty zdobył zza linii 6,75cm Katnić. Po trzeciej kwarcie Anwil Włocławek prowadził 54:53.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od punktów Piotra Szczotki. Od samego początku kwarty w drużynie Anwilu widać była pozytywną złość i chęć walki. Dla Anwilu akcję 2+1 wykończył Clanton (57:55). Punkty dla gospodarzy zdobył z odskoku Kowalczyk i ponownie był remis (57:57). Trener Milija Bogicević postanowił z parkietu zdjąć będącego 3:20min na parkiecie Piotra Pamuły. W drużynie Asseco do głosu doszli Seweryn i Frasunkiewicz, którzy trafili celne „trójki”, wsad dorzucił Galdikas i zdenerwowany trener Anwilu wziął czas (65:60). Po przerwie punkty ponownie wsadem zdobył Galdikas. Włocławianie przez ponad dwie minuty nie mogli trafić do kosza bronionego przez graczy Asseco. Złą passe przerwał Clanton i Asseco wygrywało 67:62. Włocławianie próbowali zmniejszyć przewagę rzutami za trzy punkty – niestety wszystkie próby były niecelnie. Zawodnicy Asseco konstruowali przemyślane akcje, po których spokojnie zdobywali punkty powiększając przewagę. Na 2:23min do końca spotkania Asseco Gdynia wygrywało 72:62. Dwa punkty zdobył Hajrić. W odpowiedzi dwa „oczka” trafił niepilnowany Walton, który wbiegł pod kosz, a gracze Anwilu tylko przyglądali się temu co zrobi. Włocławianie zaczęli bronić na całym boisku. W końcówce dwie trójki trafił Katnić i na 1min do końca Asseco prowadziło 75:70. Na 44sekundy do zakończenia spotkania 2pkt. trafił Hajrić. Niestety w ostatniej akcji gospodarzy trzy punkty trafił Dmitriew i Asseco Gdynia wygrało 78:72.