Anwil pokonał Kotwicę Kołobrzeg

W dwudziestej rundzie spotkań koszykarskiej ekstraklasy ekipa Anwilu Włocławek pokonała na wyjeździe outsidera Tauron Basket Ligi Kotwicę Kołobrzeg 84:68.

Początek meczu był zacięty, ale później przewagę zdobyli zawodnicy trenera Miliji Bogicevicia. Od stanu 11:11 Anwil zaliczył serię 8:0, ostatecznie wygrywając pierwszą kwartę 11 punktami dzięki trafieniu Jordana Callahana. W drugiej kwarcie włocławianie prowadzili już 38:21 po trójce Piotra Pamuły, ale Kotwica potrafiła zmniejszyć dystans. Dzięki rzutowi wolnemu J.J. Montgomery’ego kołobrzeżanie przegrywali na koniec pierwszej połowy tylko ośmioma punktami.

Anwil w kolejnej części meczu ponownie budował przewagę. Po serii 10 punktów bez odpowiedzi rywala goście prowadzili już 61:43. Ostatnia kwarta była wyrównana, ale Kotwica nie potrafiła zbliżyć się do rywali. Dobrze grali Montgomery i Rosinski, ale to nie wystarczało do nawiązania walki z zespołem z Włocławka. Ostatecznie "Rottweilery" wygrały 84:68.

Bardzo dobrze w hali w Kołobrzegu czuł się Jordan Callahan, który zdobył 20 punktów i cztery asysty. Danilo Mijatović dołożył do tego 15 punktów i sześć zbiórek. W ekipie gospodarzy wyróżniał się J.J. Montgomery, który zdobył 23 punkty i siedem zbiórek. Matthew Rosinski zanotował 19 punktów, osiem zbiórek i sześć asyst.