Rosa Radom – Anwil Włocławek 83:76

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego koszykarze Anwilu Włocławek przegrali na wyjeździe z Rosą Radom 76:83. Najwięcej punktów dla "Rottweilerów" zdobyli Paul Graham (22) i Michał Sokołowski (18).

Walkę o zwycięstwo w tym ważnym meczu koszykarze Anwilu mocno utrudnili sobie dwoma niezrozumiałymi przestojami. Pierwszy przytrafił im się w drugiej kwarcie. Wtedy właśnie przez pięć i pół minuty nie niebiesko-biało-zieloni potrafili znaleźć drogi do kosza gospodarzy. Popełniali straty i rzucali niecelnie zarówno z trudnych pozycji, jak i tych, z których pudła trudno wybaczyć. W efekcie, w 18. minucie Rosa prowadziła 42:22. Niechlubną serię Rottweilerów rzutem za trzy przerwał Piotr Pamuła. Polski rzucający udowodnił tym samym, że jego domeną są właśnie rzuty z dystansu - miał w tym momencie 3 celne na 4 próby.

Po zmianie stron kibice przez dłuższy czas oglądali wyrównaną, ofensywną koszykówkę. Walka punkt za punkt mogła się podobać, ale Anwil potrzebował solidnego przełamania. Przyszło ono dokładnie w połowie trzeciej kwarty. Dłoniakowi piłkę zabrał Graham, a Polak odpowiedział niesportowym faulem. Paul wykorzystał wolne, a dodatkową akcję skończył z dystansu Mijatović. Dwa celne rzuty oddał Robert Witka, a włocławianie nie zdołali kończyć własnych akcji. Przez ponad 4 minuty nie powiększyli swojego konta i właściwie pogrzebali szanse na zwycięstwo. W końcówce 10 punktów zdobył Graham, starali się jeszcze Sokołowski z Seidem, ale to wystarczyło tylko do zmniejszenia strat.

Rosa Radom – Anwil Włocławek 83:76 (29:17, 16:16, 21:27, 17:16)

Rosa: Witka 17, Dłoniak 12, Archibeque 10, Zalewski 9, Lucious 9, Radke 7, Majewski 7, Łączyński 6, Adams 5, Jeszke 1
Anwil: Graham 22, Sokołowski 18, Mijatović 11, Pamuła 9, Hajrić 6, Kostrzewski 5, Callahan 3, Witliński 2