WLKA: Wyniki ostatnich spotkań sezonu
W pierwszy weekend kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się spotkania Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej sezonu 2013/2014, które ostatecznie ustawiły tabele rozgrywek.
Wyniki spotkań i ostatecznie zajęte miejsca:
o 7m w 2 lidze
Ekoryniec - Fabryka Fajansu 55:63 (5-11,18-15,13-22,19-15) (pierwszy mecz 62-51) - drużyna Ekoryniec ostatecznie zajęła 7. miejsce
Ekoryniec: Więckiewicz 6,Ciesielski 12,Kwiatkowski 2, Borowicz 3, Czekalski 20, Janowski 5, Gawrysiak 4, Jaroszewski 3. tr. Łukasz Szląskiewicz
Fajans: Okoński 8(2), Urbański 3(1), Modzelewski 5, Mejer 2, Wasiłek 2, Gontarski 17, Kowalczyk 17, Biliński 9
o 5m w 2 lidze
Selenka/DGS – H1/Esen 79-78 (11-22,18-26,26-9,24-21) (pierwszy mecz 53-87) - drużyna H1/Esen ostatecznie zajęła 5. miejsce
DGS: Grzybek 17(2), Wiśniewski M. 31(5), Miklaszewski 17, Węgrzynowski 2, Paradowski 12, tr. Łukasz Paradowski
H1: Majchrzak 19(3), Ulanowski 12(4), Mielcarek 9(1), Skotnicki 6, Urlich 10, Miziołek 22(1), tr. Kamil Spryszyńnski
o 3m w 2 lidze
Basket Rypin – Extra Punkt/Riverside Hotel 57-62 (14-8,10-16,13-23,20-15) (pierwszy mecz 55-77) - drużyna Extra Punkt/Riverside Hotel ostatecznie zajęła 3. miejsce
Rypin: Pawłowski 5, Zuchowski 8, Kulikowski 14, Zaleskiewicz 6, Bartoszyński 9(1), Żuchowski 5(1), Cichacki P 2, Wiśniewski 6, Cichacki T. 2. tr. Grzegorz Pawłowski
Extra: Siemianowski 18, Łydka 5, Mariusz 2, Algierowicz 16(1), Małkiewicz 4, Brzozowski 12, Lewandowski P. 5. tr. Marcin Badyna
o 1m w 2 lidze:
AKMr96 - AZS/PWSZ 52:74 (13-17,10-20,13-21,16-16) (pierwszy mecz 52-56) - drużyna AZS/PWSZ ostatecznie zajęła 1. miejsce w rozgrywkach II ligi
AKM: Osiński 6(1), Kaźmierczak 2, Grzybek 2, Mossakowski 15(4), Lebiedziński 15(2), Nowacki 6(2), Nowakowski 4, Taczkowski 2. tr. Roman Konopczyński
AZS: Rybka 4, Rycicki 6(2), Kępski 13(1), Sochacki 1191), kryska 9, Pietrzak 7, Brzeziński 13, Ozimiński 11(1). Tr. Wojciech Pietrzak/Rafał Ozimiński
Tabela 2 ligi:
1. AZS/PWSZ
2. AKM r96
3. Extra Punkt/Riverside Hotel
4. Basket Rypin
5. H1/Esen
6. Selenka/DGS
7. Ekoryniec
8. Fabryka Fajansu
Turniej pocieszenia:
Feniks/Hotelik Delfin – Sanitec/Maspol 67-100 (15-21,9-22,23-31,20-26)
Feniks: Ziółkowski Ł 18(4), Szubski 2, Kijak 3, Nowakowski P. 7(1), Kowalski 15(1), Nowakowski K. 5(1), Kulpa 16, Ziółkowski D. 3. tr. Bartłomiej Rojewski
Sanitec: Syska 4, Kłosowski 30, Jętczak 25, Brzostowicz 7(1), Kujawa 32, Twarowski 2
Sanitec/Maspol – ZBB Grzybowski 112-41 (19-13,21-6,33-6,39-16)
Sanitec: Syska 11, Kłosowski 22, Jętczak 21(2), Brzostowicz 5, Kujawa 26, Szepczyński 27(1). Tr. Krzysztof Brzostowicz
ZBB: Lewandowski 2, Boś 9, Nowicki 2, Dybalski 6, Ciechanowski 11(2), Wojciechowski 11(1). Tr. Mariusz Kryska/Marcin Nowicki
Końcowa tabela
1. Sanitec/Maspol 6 meczy 6 zwycięstw
2. ZBB Grzybowski 6 meczy 2 zwycięstwa
3. Feniks/Hotelik Delfin 6 meczy 1 zwycięstwo
I liga:
o 5m w 1 lidze
Wloclawek.info.pl - Bądkowo 62:60 (11-24,14-8,12-14,24-14) (pierwszy mecz 75-70) - drużyna Wloclawek.info.pl ostatecznie zajęła 5. miejsce
Wloclawek.info.pl: Bogdanowicz 3, Seklecki 11(1), Pawłowski 15(1), Spryszyński 4, Szląskiewicz 12(2), Guziewicz 17(30. tr. Maciej Chodorowski
Bądkowo: Marciniak 2, Kapeliński 2, Danielak D. 17, Andrusiak 1, Świercz 5(1), Tomalak 7(2), Hejman 26. tr. Mariusz Kapara
o 7m w 1 lidze
Groneko - ZB Jan Góreczny 71:66 (21-20,20-11,16-18,14-17) (pierwszy mecz 68-77) - drużyna ZB Jan Góreczny ostatecznie zajęła 7. miejsce
Groneko: Zawadzki 17, Jędrzejewski 20(1), Pawlata 8, Stojak 20, Gibczyński 1, Żbikowski 10. tr. Marian Woźniak
ZB: Jankowski 16(1), Szyszka 2, Rosiak 9(2), Świech 26, Słowiński 13(2. tr. Patryk Szyszka
O tytule mistrza WLKA 2013/2014 zadecyduje spotkanie pomiędzy drużynami Autoserwis/Nowak - Cafe Kibic. W pierwszym spotkaniu lepszą drużyną okazali się koszykarze Autoserwis/Nowak, którzy przed decydującym spotkaniem mają 10pkt. zaliczke nad drużyną Cafe Kibic
13.04.2014r. niedziela
o 3m w 1lidze
10.00 Remspaw - Delecta (61-58)
o 1m w 1lidze
11.30 Autoserwis/Nowak - Cafe Kibic (58-48)
ok. godz 13.30 zakończenie XI edycji sezon 2013/2014 Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej