Kolejne złoto Angeliki Szymańskiej

Świetnie zaprezentowała się judoczka włocławskiego "Olimpijczyka" Angelika Szymańska podczas Międzynarodowego Turnieju Judo Juniorek i Juniorek Młodszych w Oleśnicy. Włocławianka wywalczyła kolejny złoty medal do swojej pokaźnej kolekcji.

Dwudniowa impreza zgromadziła ponad 500 zawodników z takich krajów jak: Niemcy, Azerbejdżan, Litwa, Austria, Czechy, Szwecja oraz Polski. W pierwszy dzień rywalizowali zawodnicy z kategorii juniora młodszego, w tym judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek: Angelika Szymańska i Radosław Wiśniewski.

Szymańska po wygraniu czterech walk min. z Czeszką Verą Zemanovą uległa w finale aktualnej wicemistrzyni Europy Kadetek - Anni Dąbrowskiej (MKS „Juvenia” Wrocław). Natomiast Radosław Wiśniewski po stoczeniu 5 walk, w tym 3 zwycięskich nad: Orxanem Quliyevem z Azerbejdżanu, Christopherem Gollnerem z Austriii i Hubertem Guzowskim z  „Wisły” Kraków uplasował się na 7 miejscu.

W drugim dniu zawodów rywalizowali juniorzy i juniorki. Po raz drugi na oleśnickich matach stanęła Angelika Szymańska, która jest dopiero pierwszy rok juniorką młodszą. Po stoczeniu 4 walk eliminacyjnych min. z Heleną Lindstrorn ze Szwecji ponownie spotkała się w finale z wicemistrzynią kontynentu Anną Dąbrowską. Tym razem lepszą okazała się Angelika, która w krótkim czasie wygrała walkę przed czasem (po wykonaniu akcji rzutowej skutecznie założyła dźwignię na staw łokciowy).

Turniej we Wrocławiu obserwowała trenerka kadry narodowej seniorek – Aneta Szczepańska, która znalazła chwilę wolnego czasu, aby poobserwować grupę młodszych judoczek.

- Jest kilka zawodniczek w Polsce, które w najbliższym czasie będą włączone do szkolenia centralnego wraz z grupą seniorek pod kontem Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. Należą do nich medalistki tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetek i Juniorek: Anna Dąbrowska (57 kg), Julia Kowalczyk (57 kg), Anna Borowska (57 kg), Kamila Pasternak (78 kg), Beata Pacut (78 kg) i Anita Formela (+ 78 kg) oraz pozostałe zawodniczki min. Angelika Szymańska (57 kg), czy Barbara Kulik (57 kg) – powiedziała  Szczepańska.
W najbliższym czasie grupa judoczek i judoków będzie uczestniczyła w międzynarodowym zgrupowaniu w Hanowerze, na które została powołana Angelika Szymańska.

- To nie pierwsze powołanie naszej zawodniczki na tego typu akcję szkoleniową. W zgrupowaniu w Hanowerze Angelika będzie brała udział po raz trzeci . To dość wartościowy wyjazd pod względem szkoleniowym, gdyż zgrupowanie prowadzą świetnie wyszkoleni trenerzy kadr narodowych Niemiec, w tym medaliści Igrzysk Olimpijskich. – powiedział trener i Prezes MKS „Olimpijczyk” Włocławek – Roman Stawisiński.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA