Karatecy medalistami Mistrzostw Świata

Karatecy Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek, trenujący na co dzień w Szkole Podstawowej Nr 20 we Włocławku - wrócili ze Szwajcarii z medalami Mistrzostw Świata i Pucharu Świata.

Najbardziej utytułowany zawodnik - Dariusz Dziwulski - uczeń Gimnazjum Nr 4 we Włocławku - reprezentował Polskę w XVII Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym (25-26 X 2014 Genewa, Szwajcaria).

Po ośmiu latach treningów prowadzonych przez Jarosława Bicza, srebrnym medalu w majowych Mistrzostwach Polski oraz zakwalifikowaniu się na jednym z trzech miejsc przysługujących Polakom w najważniejszych na świecie zawodach karate tradycyjnego - rywalizując z najlepszymi zawodnikami wywalczył brązowy medal.

Na podium stanęło trzech Polaków, co potwierdza nasz najwyższy na świecie poziom szkolenia w karate tradycyjnym. Wielkie podziękowania za doskonalenie umiejętności Darka należą się sensei Krzysztofowi Neugebauerowi -  trenerowi kadry narodowej polskich karateków i głównego instruktora w Instytucie Karate Tradycyjnego Włocławek, gdzie w treningach w grupie zawodników najbardziej zaawansowanych uczestniczy Dariusz Dziwulski.

W tej samej hali sportowej, w której swój brązowy medal zdobył wcześniej Darek - w I Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym „Children For Peace” startowało jeszcze troje karateków Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnegoprzygotowanych do zawodów przez Jarosława Bicza. Byli to jedyni reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego, którzy pojechali do Genewy.

Natalia Bulińska - brązowa medalistka majowego Pucharu Polski Dzieci - uczennica Gimnazjum Nr 4 we Włocławku - odniosła swój największy sukces w karierze. Pokonując wszystkie rywalki, z których podobnie jak u Darka najtrudniejszymi przeciwniczkami okazały się Polki, zwyciężyła w jednej z najliczniej obsadzonej konkurencji Pucharu Świata.

Wojciech Kudelski - zwycięzca majowego Pucharu Polski Dzieci - uczeń SP Nr 20 we Włocławku - w swojej grupie zaawansowania technicznego (zgodnie z regulaminem zawodów w tej grupie startowały dziewczynki razem z chłopcami) zajął II miejsce, ulegając w finale zawodniczce ze Słowenii 3:2.

Eryk Rajczuk - zwycięzca majowego Pucharu Polski Dzieci - uczeń SP Nr 1 w Brześciu Kujawskim - wychowanek KKT Brześć Kujawski - przegrał w III rundzie po bardzo wyrównanym pojedynku 3:2 i odpadł z turnieju.

Natalia Bulińska i Eryk Rajczuk w konkurencji en-bu (ułożony choreograficznie pojedynek dziewczynki z chłopcem) zakwalifikowali się do półfinału i ostatecznie zostali sklasyfikowani na VI miejscu na Świecie.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA