Anwil rozgromił Polpharmex Kutno

";

W spotkaniu 14. kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał na własnym parkiecie Polpharmex Kutno 87:66. To szóste zwycięstwo ekipy trenera Predraga Kunić'a w tym sezonie.

Wynik otworzył pięknym wsadem Crossariol. Po niecelnym rzucie Mitchell’a Andrea zebrał i wyprowadził akcję zakończoną trójką Vaughn’a. 5:0. Szybko jednak 3kę oddał Johnson, lecz były to jedyne punkty gości w pierwszej połowie tej kwarty. Mitchel od samego początku spotkania popełniał proste błędy  przy rozgrywaniu akcji i goście seryjnie popełniali straty. Po punktach Wysockiego i Vaughn’a było już 10:3. Polfarmex na chwilę doszedł do głosu , ale po skutecznych akcjach Malczyka i Audy  Anwil wrócił do budowania przewagi. Po rzucie Wysockiego w szóstej minucie „Rottweilery” prowadziły już różnicą dziewięciu oczek (18:9). Włocławianie jednak stanęli, co skrzętnie wykorzystali goście zdobywając pięć punktów z rzędu. Simon przerwał te serię celnym rzutem spod kosza, jednak  końcówka kwarty należała do przyjezdnych, którzy po skutecznych akcjach  Mitchel’a i Batki zmniejszyli stratę do sześciu punktów.

Druga kwarta to już popis skuteczności i zespołowej gry Anwilu.  Najpierw Simon i Etitavicius trafili spod kosza i goście kompletnie się pogubili. Razili nieskutecznością i popełniali liczne straty. „Rottweilery” zaczęły się rozpędzać - dwie trójki trafił najskuteczniejszy w tej kwarcie Simon i po pięciu minutach było już 37:20. Z gości kompletnie uszło powietrze i tylko przyglądali się coraz lepszym akcjom ekipy Krunić’a. Walczyć próbowali jeszcze Malczyk z Wołoszynem, ale ich punkty nie pozwalały nawet utrzymać niekorzystnego wyniku. Faulowany przez Malczyka Simon wykorzystał tylko jeden rzut wolny, ale po niecelnym drugim poszedł za piłką i zdobył kolejne punkty. Przewaga Anwilu wzrosła do 20 oczek  i taka utrzymała się do przerwy. Pięknym blokiem w końcówce popisał się Krajniewski, a Crosariol zawisł na obręczy wzbudzając aplauz licznie zebranej w Hali Mistrzów publiczności (48:28).

Wysocki po asyście Vaughn’a trafił czysto za 3 punkty. W odpowiedzi Auda po indywidualnym wejściu trafił spod kosza. Wysocki poprawił za 2 po świetnej asyście Surmacza. Vaughn zdobył kolejne 3  oczka po zbiórce i asyście Crossariol’a. Mitchell szybko odpowiedział dwójką i na tablicy było 56:32. Wołoszyn trafił za 3 jednak Johnson faulował w ataku i punkty nie zostało zaliczone. Simon po faulu trafił dwa wolne (60:32). Mitchell indywidualnie za 2, jednak Crosariol szybko odpowiedział spod kosza. Wysocki wykorzystał podanie Simon’a i zdobył dwa punkty spod kosza. W końcówce kwarty goście całkowicie przejęli inicjatywę. Wołoszyn się rozkręcił – najpierw trafił z faulem i wykorzystał rzut wolny, a po chwili wykończył szybką kontrę po stracie Anwilu (66:41). Na szczęście Simon przerwał niemoc włocławian po dynamicznym wejściu pod kosz i zdobywając 2 punkty. W szeregi  „Rottweilerów” wkradła się dekoncentracja, jednak po punktach Vaughn.a kwarta zakończyła się 23-punktowym prowadzeniem.

Strata gości w ataku, kolejne niecelne podanie Mitchell’a. Po krokach Simone’a  Jarecki trafił za dwa. Hajric czysto spod kosza. Goście, mimo ogromnej straty, nie zamierzali się jednak poddawać i mimo ze ich rzuty coraz rzadziej znajdowały drogę do kosza to wciąż twardo walczyli. Simon pięknie wszedł pod kosz, jednak faulowany przez Mitchell’a nie trafił, ale wykorzystał rzuty wolne (74:49). Na parkiecie zaczęli pojawiać się młodzi zawodnicy Anwilu. Pierwszy wszedł Jankowski, który zmienił Simone’a. Johnson trafił dwa wolne.  Eitutavicius najpierw trafił z faulem , a w kolejnej akcji pięknie wymanewrował obronę gości i zdobył dwa punkty. Po kolejnym niecelnym rzucie Polfarmexu sprytną asystę Eitutaviciusa wykorzystał Hajrić wieszając się na obręczy. Witliński wszedł za Surmacza i szybko traił „dwójkę”. Trener Krunić na ostatnie dwie minuty ustawił cała piątkę złożoną z młodzieży. Ostatni doświadczony gracz – Seid Hajrić został zmieniony przez Warszawskiego. Krajniewski przymierzył za trzy, piłka odbiła się od obręczy a wspaniałą dobitką z powietrza popisał się Mikołaj Witliński, który tym zagraniem poderwał zebranych  w Hali Mistrzów kibiców z krzeseł.  Po dwa punkty zdobyli jeszcze Bartosz i Raczyński i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Anwilu Włocławek.