Włocławianie wyróżnieni przez marszałka

fot. T. Tymiński

Zarząd województwa przyznał nagrody finansowe sportowcom i ich opiekunom, którzy z sukcesem reprezentowali nasz region na ubiegłorocznych zawodach. Wśród wyróżnionych osób znalazło się piętnastu sportowców i sześciu działaczy reprezentujących Włocławek.

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 89 medalistów mistrzostw świata i Europy. Wyróżnienia trafiły też do 227 sportowców którzy stawali na podium podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Na nagrody województwo przeznaczyło łącznie 285 tysięcy złotych.

Wyróżnieni włocławscy sportowcy: Kowalska Katarzyna (Vectra Włocławek), Dykczyński Radosław i Dzierżanowski Piotr (Instytut Karate Tradycyjnego),  Dziwulski Dariusz (Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego), Kędzierska Sylwia, Kędzierski Dariusz, Pudlarz Jacek, Nawrocki Jakub (Aeroklub Włocławski), Baranowski Miłosz i Pałucki Filip (Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie), Krystian Kijak, Nowakowski Patryk, Szubski Jacek, Ziółkowski Damian, Radzimirska Paulina (UKS Feniks Sprawni Razem).

Nagrody otrzymało też 145 trenerów oraz działaczy, wśród nich sześciu ze stolicy Kujaw:  Jarosław Bicz (Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego, Krzysztof Gabryelewicz (Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie), Krzysztof Neugebaue (Instytut Karate Tradycyjnego),  Marian Nowakowski (Vectra Włocławek), Robert Walczak (UKS Feniks Sprawni Razem Włocławek) i Henryk Ordoński (Lider Włocławek).

Uroczyste wręczenie nagród z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbyło się 27 stycznia w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Bema w Toruniu.


7 komentarzy

sportfan

szkoda że to tylko taka mała garstka osób
no ale zawsze mogłobyć gorzej

1 1
ID:60851

zenek

a dlaczego nie wyróżniono trenera Kożana z TKM, przecież z chłopakami jako trener zdobył złoty medal Mistrzostw Polski

1 1
ID:60855

ustawka

Nie ma to jak sprawiedliwość. Iwona Lewandowska wygrała na wszystkich biegach z Katarzyną Kowalską, zdobyła ze trzy złote medale Mistrzostw Polski, zdobyła dwa Wojskowe Mistrzostwa Świata, ale i tak nagrodzona została p. Katarzyna i jej trener...

1 1
ID:60966

justice

@~ustawka: Nie jest niesprawiedliwością, że nagrodę otrzymała Pani Kowalska czy jej trener. Niesprawiedliwością jest, że nie dostała jej RÓWNIEŻ Pani Lewandowska i jej trener. Ciekawe kto tworzył listę nagrodzonych i według jakich zasad.

1 1
ID:60970

wstydź się "ustawka"

Zapoznaj się z regulaminem przyznawania nagród dla seniorów, a wtedy będziesz wiedział dlaczego dostała Kowalska. Seniorzy otrzymują nagrody tylko za medale mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich. Lewandowska nigdy na żadnej z tych imprez nie była, to jak mogła mieć medal??? Więc nie mieszaj ludzi z błotem, a Lewandowska niech weźmie się za robotę, bo jak na razie robi dużo hałasu i na tym koniec!!! (dla Twojej wiadomości Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce: Kowalska I m. 3000m z przeszkodami, Lewandowska 5000m VI m. (szóste miejsce to brak medalu!)). Twój poziom wiedzy jest żenujący!!!!

1 1
ID:60972

ustawka

@~wstydź się : Lewandowska: Mistrzostwo Polski w roku 2014 w biegu na 5 km, Mistrzostwo Polski w roku 2014 w biegu na 10 km, Mistrzostwo Polski w roku 2014 w biegu przełajowym = TRZY ZŁOTE MEDALE (w tym deklasacja w bezpośredniej rywalizacji Katarzyny Kowalskiej), Wojskowe Mistrzostwo Świata w Przełajach (indywidualnie i drużynowo), Wojskowe Mistrzostwo Świata w Maratonie (indywidualnie i drużynowo)
Kowalska: medale Mistrzostw Europy w 2014: zero, medale Mistrzostw Świata w 2014: zero, medale Igrzysk Olimpijskich: zero
To jeszcze raz, jak to było z tym regulaminem dla seniorów? Za co Kowalska dostała nagrodę?

1 1
ID:60974

polewka

@~ustawka: ale pocisnąłeś :) Faktycznie Lewandowska 3 złota, a Kowalska 1 złoto + 2 srebra, a te dwa srebra to właśnie jak z Lewandowską przegrała. No i na Mistrzostwach Europy w 2014 były obie (w przełajach), tylko Lewandowska wypadła zajęła dużo wyższe miejsce (jedno z najwyższych w historii zajętych przez Polkę). Podsumowując, coś z tymi nagrodami nie gra.

1 1
ID:60975


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA