UKS „SALUS” lepszy od Hagard Strzałkowo

Drużyna UKS „SALUS” w wyjazdowym spotkaniu piłkarzy ręcznych II ligi pokonała 30:29 drużynę Hagard Strzałkowo. Goście wystąpili w okrojonym składzie.

Drużyna UKS „SALUS” Przedecz wystąpiła bez kilku podstawowych zawodników, pomimo tego osłabienia Przedeccy Szczypiorniści chcieli wywieźć ze Strzałkowa 2 punkty. Trener drużyny – Edward Dereszewski – mógł skorzystać łącznie z 12 zawodników (w tym 3 bramkarzy). Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy szybko uzyskali kilku bramkową przewagę. Dzięki dobrej dyspozycji Dawida Hoang Vana oraz Bartosza Glinkowskiego zespół z UKS „SALUS” w 19 minucie doprowadził do remisu. Niestety, chwilowy brak koncentracji i proste błędy w ataku spowodowały, iż to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 14:13.

Początek drugiej połowy to walka bramka za bramkę. Ponownie w szeregi zespołu z UKS „SALUS” wdarł się chaos, co gospodarze skrzętnie wykorzystali uzyskując 3 bramkowe prowadzenie. Na szczęście zawodnicy z Przedcza odzyskali kontrolę nad grą. Odrobili straty, a po trafieniu Kamila Bieńka w 48 minucie wyszli na prowadzenie którego już nie oddali do końca meczu. Co prawda pod koniec spotkania szczypiorniści UKS „SALUS” dali sobie rzucić 4 bramki, sami zdobywając 2 trafienia, nie przeszkodziło to jednak w wywiezieniu cennych dwóch punktów ze Strzałkowa. W całym meczu trener Edward Dereszewski skorzystał ze wszystkich zawodników, a swoją pierwszą bramkę w tej rundzie zdobył grający prezes Przedeckiego zespołu Marcin Nowakowski.

W drużynie UKS "SALUS" Przedecz występuje trzeh zawodników którzy zamieszkują na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Michał Maziarz, Piotr Sosnowski oraz Michał Bordyn, który jest ratownikiem medycznym we Włocławskim pogotowiu. Cała trójka mieszka w Lubieniu Kujawskim. Zawodnicy w przeszłości występowali w zespole Lubienianka Lubień Kujawski. Mecze drużyny UKS "Salus" w roli gospodarza rozgrywane są w sali sportowej w Chodczu.