Mazurek Dąbrowskiego dla Angeliki Szymańskiej

Angelika Szymańska,judoczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek, zdobyła złoty medal w kategorii do 57 kilogramów w niedawno rozegranym Pucharze Europy Kadetów w Zagrzebiu, w którym wzięło udział 552 zawodników z 27 krajów.

Podopieczna Romana Stawisińskiego i Anety Szczepańskiej spisała się rewelacyjnie wygrywając 5 walk. W drodze po złoto pokonała kolejno : TAVCAR  Zarja (Słowenia), DJURDJEVAC  Bozica (Serbia), GANGBES Kesya (Francja), MINENKOVA Ulyana (Białoruś) i GIRAUD Marine (Francja).

Tym samym Angelika rozpoczęła rywalizację o najważniejsze starty w tym roku, czyli: Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata i Igrzyska Europejskie EYOF, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. Sukces w Zagrzebiu tym bardziej zasługuje na uwagę, gdyż spośród 20 osobowej ekipy z Polski, jako jedynej udało się stanąć na podium.

Swoją dominację Szymańska pokazała również na arenie krajowej podczas rozegranego w niedzielę w Suchym Lesie Pucharu Polski Juniorek Młodszych. Po stoczeniu 4 walk eliminacyjnych do walki o złoty medal stanęła jej stała rywalka z tej wagi Anna Dąbrowska (Juvenia Wrocław) – aktualna wicemistrzyni Europy Kadetek. Angelika nawet na sekundę nie dała zaskoczyć się rywalce i po wykonaniu trzech akcji punktowanych sięgnęła po złoto wzmacniając tym samym swoją pozycję w tej wadze.

W Suchym Lesie bardzo dobrze zaprezentowali się również Wiktoria Tomczak (57 kg) i Radosław Wiśniewski (73 kg), którzy wywalczyli brązowe medale.

Dzień wcześniej rywalizację rozpoczęła grupa młodsza Olimpijczyka. Wśród dzieci najlepiej spisał się Wiktor Lewandowski zdobywając złoty medal w wadze do 46 kg. Srebrny medal w wadze do 55 kg zdobył Kacper Dorobek, a trzecią lokatę zajęła Marta Czapczak (52 kg). Wśród młodzików nie powiodło się tym razem Dorianowi Tomczakowi i Mariuszowi Czapczakowi, którzy odpadli podczas walk kwalifikacyjnych.

Dwudniowa impreza w Suchym Lesie zgromadziła ponad tysiąc zawodników (1005) z 96 klubów z Polski i zagranicy. W klasyfikacji drużynowej MKS „Olimpijczyk” Włocławek z dorobkiem 6 medali (2zł, 1sr, 3br) zajął 5 miejsce.

Dużo lepiej, młodzi „olimpijczycy”, pod opieką trenera Bartosza Zielińskiego, spisali się w Otwartych Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy Dzieci i Młodzików, w których wywalczyli 5 medali. Złote medale zdobyli : Dorian Tomczak i Jakub Serewis, natomiast po brązowe krążki sięgnęli : Mariusz Czapczak, Wiktor Lewandowski i Kacper Dorobek.

Bardzo dobry występ zanotowali również podczas XVI Otwartych Mistrzostw Grudziądza w Judo o "Puchar Prezydenta Miasta Grudziądz". Ponownie złote medale zdobyli Dorian Tomczak i Jakub Serewis oraz najmłodszy spośród trójki Marcel Dobrian. Po srebrny medal sięgnęła Marta Czapczak, która w swojej wadze rywalizowała wraz z chłopcami.

- Cieszę się z sukcesów naszych zawodników i jest mi miło, gdy będąc poza granicami kraju na wyjazdach kadry narodowej docierają do mnie tak dobre informacje. Przed naszą grupą duże perspektywy rozwoju i starty w tym roku w imprezach mistrzowskich (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata Kadetów). Dobra praca trenera Stawisińskiego, zaangażowanie zawodników w klubie i na wyjazdach kadry narodowej przynoszą sukcesy sportowe. Mam nadzieję , że warunki bytowe i finansowe we Włocławku pozwolą zrealizować zakładane cele. Na dzień dzisiejszy nie wygląda to perspektywicznie, ale mam nadzieję, że to się zmieni – powiedziała Aneta Szczepańska.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA