Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym

Hala Mistrzów we Włocławku gościła w miniony weekend zawodników karate tradycyjnego z całej Polski, którzy walczyli o medale podczas XXVI Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym.

Mistrzostwa zostały rozegrane w kategoriach wiekowych: senior, młodzieżowiec, junior i junior młodszy. Spośród zawodników startujących w mistrzostwach Polski wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na XXXII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym, które odbędą się w październiku w Wilnie.

- 35-lecie karate we Włocławku, największa impreza karate tradycyjnego w Polsce właśnie we Włocławku i brązowy medal Eryka Kota. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów oraz gratuluję zawodnikom Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego Oliwii Kozłowskiej, Mariuszowi Wolskiemu, Tomaszowi Mojzykowi i Adamowi Stolarskiemu dobrych startów - powiedział Janusz Ziółkowski, trener Włocławskiego KKT i główny organizator XXVI Mistrzostw Polski
Włocławscy karatecy zdobyli łącznie 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz jedno czwarte - finałowe miejsce.

Złote medale zdobyli: Radosław Dykczyński - w konkurencji kata indywidualne w grupie młodzieżowców - aktualny Mistrz Świata - reprezentujący Instytut Karate Tradycyjnego Włocławek oraz Dariusz Dziwulski - w konkurencji kata indywidualne w grupie juniorów młodszych - aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata - reprezentujący Akademię Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek. Srebrny medal zdobył również Dariusz Dziwulski - w konkurencji fuku-go w grupie juniorów młodszych dla Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek

- Darek, kolejny raz potwierdził, że czarny pas uzyskany w wieku 14 lat na egzaminie przed międzynarodową komisją, medale zdobywane każdego roku na najważniejszych zawodach (Puchary Polski Dzieci i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), powołania do kadry Polski i medal na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii w 2014 to nie przypadki. Tak wysokie umiejętności to efekt zaangażowania w treningi w dwóch klubach (Instytut KT Włocławek i Akademia Zdrowia i KT Włocławek), udział w zgrupowaniach kadry Polski oraz ogromna praca jaką wykonuje ćwicząc indywidualnie. To wzór dla każdego zawodnika w klubie - powiedział Jarosław Bicz, instruktor Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek.
Brązowe medale zdobyli: Eryk Kot - w konkurencji kata indywidualne w grupie juniorów młodszych - zawodnik Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego oraz Jakub Banaszewski, Radosław Dykczyński, Mikołaj Kołucki i Łukasz Rosiak - w najbardziej widowiskowej konkurencji drużynowej  - kumite seniorów dla Instytutu Karate Tradycyjnego Włocławek

Czwarte miejsce w en-bu kobieta/mężczyzna zajęła para z Instytutu Karate Tradycyjnego Włocławek Barbara Gołębiewska i Piotr Dzierżanowski.

- Jestem bardzo zadowolony z postępów moich zawodników, w kumite drużynowym seniorów już na samym początku konkurencji z powodu kontuzji wyeliminowany został Mikołaj Kołucki. Włocławek ma trzecią drużyną w kraju - będzie co opowiadać! Z dobrej strony pokazała się para en-bu. Bardzo cieszy postawa młodszych - Adriana Siecińskiego, Maćka Majewskiego, Przemka Majewskiego, Kaspra Piórkowskiego i Wiktora Koralewskiego, to bardzo perspektywiczni zawodnicy, ale na swoje sukcesy muszą jeszcze poczekać - podsumował Krzysztof Neugebauer, trener zawodników Instytutu Karate Tradycyjnego Włocławek.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA