PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 75:94

Czternaste zwycięstwo na swoim koncie zapisali koszykarze włocławskiego Anwilu. W meczu 18. kolejki Tauron Basket Ligi drużyna Igora Milicicia pokonała na wyjeździe PGE Turów Zgorzelec 94:75.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale po trójkach Fiodora Dmitriewa i Davida Jelinka to Anwil prowadził 13:10. Zgorzelczan w grze utrzymywał dobrze dysponowany Kirk Archibeque. Końcówka pierwszej kwarty należała zdecydowanie do gospodarzy. PGE Turów zanotował serię 9:0 i po rzucie Daniela Dillona było 23:15. W drugiej części meczu po rzutach Mateusza Kostrzewskiego i Filipa Dylewicza zespół trenera Piotra Ignatowicza wygrywał nawet 32:23. Później, po ośmiu punktach z rzędu i trafieniu z dystansu Dmitriewa, włocławianie zbliżyli się na jeden punkt, a po kolejnej akcji Kervina Bristola zdobyli minimalną przewagę. Ostatecznie Anwil po 20 minutach rywalizacji wygrywał 40:39.

Trzecia kwarta była dość wyrównana, ale to ekipa trenera Igora Milicicia utrzymywała się na prowadzeniu. Wcześniej kontuzji doznał Filip Dylewicz, co utrudniało rotację drużyny gospodarzy. Dobry fragment mecz zanotował Michał Chyliński - po jego trzech trójkach Anwil miał osiem punktów przewagi. Ostatnią kwartę włocławianie rozpoczęli od serii 13:0 i po rzutach Stelmacha oraz Diduszki było już 80:59.Tego zgorzelczanie nie byli już w stanie odrobić. Goście kontrolowali sytuację na parkiecie i wygrali ostatecznie 94:75.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 75:94 (23:15, 16:25, 20:27, 16:27)

PGE Turów: Novak 18, Archibeque 17, Tatum 12, Dillon 9, Dylewicz 6, Kostrzewski 5, Marek 4, Gospodarek 2, Krestinin 2
Anwil: Jelinek 21, Dmitriew 19, Chyliński 12, Diduszko 10, Skibniewski 10, Tomaszek 8, Łączyński 5, Stelmach 5, Bristol 3, Andjusić 1