Remis w starciu Jordana Kulińskiego z Dąbrowskim

fot. ringpolska.pl

Jordan Kuliński zremisował walkę z Norbertem Dąbrowskim podczas gali Friday Boxing Night zorganizowanej w Żyrardowie. Włocławianin, dla którego było to drugie starcie na zawodowym ringu, jest niezadowolony z werdyktu.

Świetne widowisko zaserwowali kibicom Jordan Kuliński i Norbert Dąbrowski w piątkowy wieczór. To była zdecydowanie najciekawsza walka gali w Żyrardowie, bo już same zestawienie tych zawodników wywołało niemałą sensację. Kuliński stawiający pierwsze kroki w boksie zawodowym walczył z doświadczonym przeciwnikiem mającym 22 walki na koncie (18 zwycięstw). Teoretycznie - przepaść, w praktyce jednak ta różnica doświadczenia na ringu nie istniała. Mało tego, to Jordan miał inicjatywę w ringu i to on częściej atakował.

Od pierwszego gongu włocławianin ruszył do zdecydowanego ataku bez absolutnie żadnego respektu dla rywala. Dąbrowski najwyraźniej zaskoczony takim otwarciem pojedynku nie potrafił znaleźć recepty na jego dynamiczne kombinacje. Po kilku akcjach pięściarze zderzyli się głowami i obaj doznali kontuzji – "Noras" wyszedł z tego z raną głowy a Jordan doznał paskudnego rozcięcia tuż nad prawym okiem. Głęboka rana nie zrobiła jednak na nim żadnego wrażenia. Konsekwentnie uderzał seriami jednocześnie unikając ciosów rywala. Mimo mocno krwawiącego łuku brwiowego imponował szybkością i agresywnie atakował raz po raz celnie trafiając. Niemrawy Dąbrowski rzadko uderzał, a większość jego ciosów nie dochodziła celu. Jordan zaskakiwał świetnym przygotowaniem taktycznym, dobrze poruszał się po ringu i często zmieniał pozycję. Wysokie tempo pojedynku, mocno krwawiące rozcięcie i braki kondycyjne sprawiły jednak, że cofnął się do obrony oddając miejsce rywalowi. Zmęczony był przekonany o swoim wyraźnym prowadzeniu po czterech rundach, więc próbował złapać drugi oddech. "Noras" wyraźnie się rozkręcił i kilka razy mocno trafił Jordana rozbijając mu drugi łuk brwiowy. Doskonała obrona Kulińskiego z piątej rundy to wręcz ośmieszanie bezradnego rywala. Dąbrowski wciąż atakował, lecz większość jego ciosów pruła powietrze. Ostatnia odsłona tego starcia to już walka o przetrwanie po obu stronach ringu. Wyczerpani pięściarze próbowali przetrwać do ostatniego gongu nie podejmując zbyt wielkiego ryzyka, obaj byli przekonani o swoim zwycięstwie.

Po sześciu rundach tego krwawego i niezwykle emocjonującego pojedynku sędziowie punktowali 58-56 dla Kulińskiego, 57-56 dla Dąbrowskiego i 57-57. Pięściarze nie byli zadowoleni z werdyktu i od razu zapowiedzieli rewanż. 

Szacunek dla Jordana, jest naprawdę wielkim wojownikiem i potrafi walczyć – mówił po walce Norbert Dąbrowski – Ale czuje się skrzywdzony dzisiejszym werdyktem więc od razu zaproponowałem rewanż na dystansie ośmiu rund.

Kuliński, który od zaledwie dwóch miesięcy trenuje z trenerem Łukaszem Landowskim, stoczył dopiero pierwszą sześciorundową walkę w karierze, więc potrzebuje czasu na zrobienie wydolności.

Potrzebuje jeszcze jednej walki sześciorundowej z jakimś słabszym rywalem i pełnego dwumiesięcznego obozu przygotowawczego. Wtedy będę gotowy na rewanż i bardzo chętnie stanę jeszcze raz w ringu przeciwko Norbertowi – mówił Jordan.

Kuliński poza wyleczeniem rozbitych łuków brwiowych zajmie się teraz rehabilitacją barków, kontuzją z którą zmaga się od dłuższego czasu i która uniemożliwia mu boksowanie.

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA