Mateusz Bielicki mistrzem Polski, Bruch wicemistrzynią

Trzy medale przywieźli włocławscy pięściarze z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim. Złoto i tytuł mistrza Polski zdobył Mateusz Bielicki, wicemistrzostwo wywalczyła Martyna Bruch, a brązowy medal zgarnęła Alicja Piątkowska.

Od czwartku do niedzieli w hali MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywała się  XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie, w której stawką były tytuły mistrzyń i mistrzów Polski kadetów. Do walki o medale stanęło 156 pięściarzy (104 zawodników i 52 zawodniczek) z całego kraju. Wśród nich ekipa z dwóch włocławskich klubów. Start reprezentowali Mateusz Bielicki i Alicja Piątkowska, a Championa: Martyna Bruch, Hanna Korycka, Filip Lewandowski, Daniel Mazurek, Bartosz Majewski, Olivier Rogiewicz, Alex Sidwa i Dominik Floryński.

Do sobotniego półfinału kategorii 80+ bez problemu weszła Alicja Piątkowska. Tam po zaciętym pojedynku z Wiktorią Sarzała (Korona Wałcz) przegrała stosunkiem głosów 2:3 i musiała zadowolić się brązowym medalem OOM. W półfinale kategorii 80+ Mateusz Bielicki szybko odprawił z kwitkiem Adriana Wieczorka (KS Szamotuły Boxing Team). W walce o złoto jego rywalem był Daniel Warać (UKS Junior Świątki). Już w pierwszej rundzie Warać był liczony. Dwie kolejne były mniej emocjonujące, jednak również wyraźnie wygrane przez pięściarza Startu. Bielicki zwyciężył 5:0 i zgarnął tytuł mistrza Polski kadetów.

Srebro i tytuł wicemistrzowski zdobyła Martyna Bruch z Championa Włocławek. W półfinale kategorii 54 kilogramów Martyna pokonała Kamilę Rećko (UKS Boxing Sokółka), a w walce finałowej przegrała na punkty z Natalią Wojciechowską (SKB Spartakus Szczecin). Na miejscach 5-8 rywalizację ukończyli: Hanna Korycka, Filip Lewandowski i Daniel Mazurek, a Bartosz Majewski, Olivier Rogiewicz, Alex Sidwa i Dominik Floryński zajęli miejsca 9-16. W Ostrowcu nie wystąpił Kuba Straszewski, pewny zwycięzca kategorii 80kg, który w tym samym czasie walczył podczas Mistrzostw Europy Kadetów w Galati. Włocławianin dotarł do 1/8, gdzie musiał uznać wyższość doświadczonego Ukraińca Matvii Razhba.