Światowski wygrał 3. rundę Mistrzostw Polski Rallycross

fot. Sandra Baranowska

Świetnie spisał się Łukasz Światowski podczas trzeciej rundy tegorocznych Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross w Słomczynie. Obrońca tytułu, ścigający się w klasie RWD Cup, wygrał zawody i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.


W miniony weekend na terenie Autodromu Słomczyn rozgrywana była trzecia runda rallycrossowych mistrzostw kraju. Do walki o punkty w pięciu klasach (SuperCars, RWD Cup, SuperNational, SC Cup i 126 Cup) przystąpiło łącznie prawie stu trzydziestu kierowców. W klasie RWD Cup do rywalizacji stanęło 21 zawodników, wśród nich ubiegłoroczny Mistrz Polski Łukasz Światowski. Włocławianin w dwóch pierwszych tegorocznych odsłonach dwa razy zajmował drugie miejsce. Przed rundą w Słomczynie zapowiadał walkę o zwycięstwo.

Jak powiedział, tak zrobił. Wygrał kwalifikację, swój półfinał i bez żadnych problemów zameldował się w decydującym wyścigu. Tam szybciej wystartował Karol Wyka, ale Łukasz był na wewnętrznej i to on wyszedł na prowadzenie. Na kolejnych kółkach Wyka próbował odrobić straty do mistrza Polski, ale ten kontrolował sytuację i nie dał się zaskoczyć. Światowski wygrał trzecią rundę Mistrzostw Polski, drugie miejsce zajął Karol Wyka, a trzecie Paweł Konecki.

Na pierwszą wygraną w sezonie musieliśmy czekać do trzeciej rundy. Poprzednie dwie nie ułożyły się po naszej myśli. Przebite opony w kwalifikacjach każdej z rund oraz poważne uszkodzenie auta w półfinale w Słomczynie nie pozwoliły skutecznie walczyć o wygraną - opowiada Łukasz Światowski - Tym razem większość biegów układała się korzystnie i wygraliśmy kwalifikację, półfinał oraz finał. Auto spisywało się bez zarzutów, niestety przed wyjazdem do biegu finałowego padło nam wspomaganie układu kierowniczego. Było zbyt mało czasu na wymianę, więc zdecydowaliśmy, że jedziemy bez. Nie było to łatwe zadanie, ale dowiozłem prowadzenie do mety. Już nie możemy doczekać się kolejnej rundy.

To pierwsze zwycięstwo naszego zawodnika w tym sezonie startowym. Po zawodach w Słomczynie  Łukasz przejął prowadzneie w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Na koncie ma 62 punkty, drugie miejsce zajmuje Paweł Konecki (DC Team Rallycross) – 48 pkt, a trzeci jest Wiktor Mączkowski (Automobilklub Nowomiejski) z 44 punktami. Przed kierowcami jeszcze cztery rundy tegorocznych Mistrzostw Polski Rallycross.  Następna odsłona zmagań zorganizowana zostanie 22 czerwca w toruńskim Motoparku.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA