"Rottweilery" przegrały z Siarką jednym punktem

Wielką niespodzianką zakończyło się rozgrywane w Tarnobrzegu spotkanie 25. kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy Anwilem i Siarką. Włocławianie zawiedli w końcówce i przegrali ze znacznie niżej notowanym rywalem. To szósta porażka drużyny trenera Igora Milicicia w tym sezonie.

Anwil rozpoczął to spotkanie po swojej myśli – dobrze spisywał się David Jelinek, a po rzutach wolnych Kervina Bristola było już 11:2. Siarka mogła liczyć jednak na Daniela Walla i Jakuba Zalewskiego, dzięki czemu szybko zbliżyła się na dwa punkty. W końcówce tej części meczu ważną trójkę trafił Michał Chyliński, a włocławianie dzięki akcji Roberta Tomaszka prowadzili 25:20. W drugiej kwarcie w ataku uaktywnił się Gary Bell – po jego rzucie tarnobrzeżanie doprowadzili do remisu, a prowadzenie gospodarzom dał Zalewski. W drużynie trenera Igora Milicicia skutecznymi akcjami odpowiadali Chyliński, Bristol oraz Andjusić – po trafieniu tego ostatniego goście wygrywali po 20 minutach 46:41.

W trzeciej kwarcie Siarka ponownie potrafiła zdobyć przewagę – było to możliwe dzięki trafieniom Zacha Robbinsa, Kacpra Młynarskiego i Gary’ego Bella – po trójce tego ostatniego tarnobrzeżanie prowadzili 58:52. Za odrabianie tych strat wzięli się jednak podkoszowi – dzięki kolejnym akcjom Fiodora Dmitriewa i Roberta Tomaszka Anwilowi udało się wygrywać po tej części gry 68:66. Ostatnia kwarta była bardzo zacięta i dlatego wynik rozstrzygnął się w ostatniej minucie. Po trójce Chylińskiego włocławianie prowadzili 83:82. Później ten sam zawodnik stanął na linii rzutów wolnych, ale dwukrotnie nie trafił. Siarka miała tylko kilkanaście sekund na zmianę wyniku. Kamil Łączyński faulował Jakuba Zalewskiego, a ten zamienił rzuty wolne na punkty i to gospodarze zdobyli przewagę. Ostatnia akcja należała do Anwilu, ale z dystansu nie udało się trafić Łączyńskiemu. To oznaczało sensację i zwycięstwo Siarki 84:83.

Siarka Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 84:83 (20:25, 21:21, 25:22, 18:15)

Siarka: Bell 19, Wall 15, Zalewski 15, Młynarski 11, Robbins 10, Strzelecki 10,Patoka 4
Anwil: Tomaszek 16, Chyliński 15, Jelinek 13, Brisol 12, Andjusić 7, Dmitriew 7, Skibniewski 5, Łączyński 4, Stelmach 4