Czternaste z rzędu zwycięstwo Anwilu w Hali Mistrzów

"Rottweilery" pokonały dzisiaj we Włocławku Polpharmex Kutno 84:58. To było już czternaste kolejne zwycięstwo koszykarzy Anwilu we własnej Hali, co jest wyrównaniem historycznego rekordu drużyny ze stolicy Kujaw.

Pierwsze punkty w dzisiejszym meczu zdobył Dawid Jelinek, który wykorzystał świetne zagranie Diduszki i załadował do kosza z góry. Goście nieskuteczni w ataku, w kontrze Bristol niecelnie, jednak Łączyński zebrał i był faulowany przy dobitce – wykorzystał jeden rzut wolny. Po drugim niecelnym zebrał Dmitriew, tyle że Łączce sędziowie gwizdnęli piłkę noszoną. Goście znowu niecelnie, ale Kamil zabrał piłkę pod swoim koszem, zagrał do Fiodora a ten trafił czysto za 3. Wołoszyn próbował się odgryźć tym samym, jednak  piłka po jego rzucie nie znalazła drogi do kosza. 6:0. Artek Diduszko faulowany przy zbiórce w obronie. Parker trafił zza łuku, a Jelinek w swoim stylu popędził z akcją i indywidualnie zdobył 2 punkty. Michał Gabiński, kolejny były gracz Anwilu na parkiecie, w krótkim czasie rzucił dwie trójki i goście odrobili stratę. Na parkiecie pojawił się Robert Tomaszek, który ledwo co wszedł, a już z powietrza dobił niecelny rzut Diduszki (10:6). Dużo lepiej radził sobie dzisiaj pod koszem od Kervina Bristola. Goście nie zdołali zbudować ataku – przeszkodził im Fiodor, który po przechwycie popędził na kosz rywala i zdobył punkty. Anwil dominował wykorzystując niecelne rzuty i liczne straty rywali. Jarecki indywidualnie za 2, a po chwili kroki popełnił "Skiba". Zyskowski niecelnie rzucił z dystansu, zebrał Tomaszek i do Jelinka, który rozpędzony ładnym lay-upem ustalił wynik na 16:11 po I kwarcie.

Goście rozpoczęli i Faber szybko zdobył dwa "oczka" spod kosza. Piotrek Stelmach w ostatniej sekundzie akcji za zawiesił w powietrzu obrońcę i trafił "dwójkę". Po szybkim rozegraniu Jelinek wpadł rozpędzony pod kosz i z impetem uwiesił się na obręczy rywala dokładając 2 punkty (20:13). Trener gości wziął czas, a po wznowieniu jego gracze popełnili błąd 24 sekund. Skibniewski trafił za trzy po asyście Tomaszka, który jak zwykle był wszędzie. I kolejny błąd 24 sekund Polpharmexu - nasi postawili szczelną obronę, a goście po raz kolejny kompletnie pogubili się w ataku. Robert Skibniewski przebiegł pod koszem rywali, ale podał do Jelinka, który był faulowany przy próbie rzutu za 3 punkty – trafił dwa. Wołoszyn zgubił piłkę i Anwil znowu przeszedł do kontrataku. Andjusić źle rzucił ale zebrał faulowany Bristol i trafił oba wolne. Kutnianie nadal byli niezbyt przytomni w ataku i po kolejnej głupiej stracie Stelmach huknął zza linii 6.75m. Kolejne minuty to popis Michał Gabińskiego, który trafił dwie trójki z rzędu i poprawił z półdystansu (32:21). Łączyński szybko odgryzł się celnym rzutem zza łuku, jednak Parker poprawił kolejną trójką. Czas dla Anwilu. Zyskowski faulowany trafił raz, a Andjusić po ostrym faulu nie mylił się z osobistych. Tomaszek po swojemu wepchnął się pomiędzy obrońców i trafił z faulem, niestety przestrzelił wolnego. Pierwszą połowę zakończył celnym rzutem spod kosza Parker (39:29).

Po przerwie do ataku szybko ruszył Robert Tomaszek i wykorzystał dobre podanie Diduszki pod koszem. Fraser faulował, a Diduszko z Tomaszkiem zagrali piękną dwójkową akcję zakończoną celnym rzutem Bartka. W szeregach gości uaktywnił się Jarecki, który z samego roku parkietu trafił "trójkę". Niesamowity Tomaszek cudownie asystował do Jelinka pod sam kosz, a ten nie zwykł marnować takich podań. Goście w ataku pogubili się totalnie, raz za razem tracąc piłkę na połowie gospodarzy. Łączyński indywidualnie wepchnął się na pomalowane i trafił z faulem, wolnego również trafił.  Jarecki i Parker próbowali szczęścia rzucając z dystansu, na szczęście niecelnie. Zyskowski faulowany trafił jeden osobisty. W Anwilu pojawiło się rozluźnienie, co jest naturalne przy tak wysokim prowadzeniu. Gabinski trafił i Igor Milicić wziął przerwę na żądanie. Fiodor trafił za 2 po wznowieniu gry. Parker niecelnie za 3 i kontra po zbiórce Diduszki. Tomaszek po raz kolejny wbił się z impetem pod kosz i zdobył punkty. Goście znowu popełnili błąd 24 sekund. Jelinek faulowany trafił raz. Gabinski za to po chwili wykorzystał oba wolne (54:39), a kilka sekund później wyrwał piłkę Skibniewskiemu i strata. Po chwili Michał trafił za trzy. Dawid Jelinek sam popędził przez całe boisko i faulowany przez Wołoszyna dwa razy rzucił celnie. Zyskowski wpadł sam pod kosz i trafił dwa plus jeden. Nie daliśmy rady wyprowadzić piłki z własnej połowy, zabrali nam i Fraser trafił z faulem – jak się okazało niesportowym. Wolnego nie trafił, a po wznowieniu załadował z dziecinna łatwością do kosza. 58:49 ale Fiodor szybko trzasnął trojkę w ostatnich sekundach i było 61:49 po 3 kwartach.

Ostatnia kwarta nie mogla się rozpocząć, ponieważ stolik sędziowski nie potrafił ustawić zegara na 10 minut. Po chwili tablica wyników została całkowicie zresetowana. Ładną chwilę zajęło zanim stolik uzupełnił dane i można było rozpocząć ostatnia odsłonę gry. Skibniewski podał do Andjusicia a ten czysto za trzy punkty. Goście niecelnie, a Tomaszek w kontrze zebrał w ataku i był faulowany. Po wznowieniu Andjusić przymierzył znowu z dystansu i znowu trafił (67:49). Po faulu Fabera przebudzony Andjusic trafił za dwa. Feber próbował zapunktować wsadem ale nie trafił, zebrał "Tomacha" i podał do Chylinskiego a ten spokojnie cisnął kolejną trójkę. Zyskowski faulowany trafił raz. Skibniewski zagrał obronie na nosie i spokojnie lobem rzucił za 2. Dużo strat, fauli, gra stała się chaotyczna po obu stronach. Malczyk indywidualnie w ostatniej sekundzie akcji zdobył swoje pierwsze i jedyne punkty w tym spotkaniu. Danilo Andjusic celnie za 2. Goście znowu stracili, a Skibniewski zagrał do Andjusicia a ten znowu trafił za 3. Kibice w Hali Mistrzów po prostu oszaleli i z niedowierzania przecierali oczy. Danilo w kilka minut zdobył 11 punktów dokładając solidną cegiełkę do dzisiejszego zwycięstwa. Goście jeszcze próbowali zmniejszyć przewagę, jeszcze mieli nadzieję na uniknięcie pogromu, jednak rozpędzone "Rottweilery" ani myślały się zatrzymywać i ostatecznie pokonały gości z Kutna różnicą dwudziestu sześciu punktów.

Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 84:58 (16:11, 23:18, 22:20, 23:9)

Jelinek 17, Andjusić 15, Dmitriew i Tomaszek po 10, Skibniewski, Stelmach i Łączyński po 7, Diduszko 6, Chyliński 3, Bristol 2
Polfarmex: Gabiński 18, Zyskowski 11, Parker 10, Jarecki 7, Fraser 4, Pawlak i Faber po 3, Malczyk 2