Anwil Włocławek pokonał w Hali Mistrzów Polpharmex Kutno

Dobra defensywa Anwilu w pierwszych minutach meczu nie pozwalała gościom na rozwinięcie skrzydeł - po trafieniu Michała Chylińskiego włocławianie prowadzili 6:0. W ekipie Polfarmexu pierwsze punkty notował Mateusz Bartosz (siedem w tej części meczu), ale zespół trenera Igora Milicicia dość pewnie utrzymywał przewagę. Kolejna akcja Josipa Sobina powiększyła przewagę gospodarzy do 10 punktów. Straty zmniejszał jeszcze Jacek Jarecki, ale pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 17:12. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli kutnianie i dlatego po trójce Devantego Wallace’a doprowadzili do wyrównania. Spotkanie od tego momentu było bardzo zacięte, a Polfarmex trzymał się blisko rywali. Dzięki wejściu na kosz Roberta Skibniewskiego Anwil wygrywał po pierwszej połowie 31:25.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia - po kolejnej akcji Josipa Sobina prowadzili już 12 punktami. To pozwoliło temu zespołowi na kontrolowanie sytuacji na parkiecie. Dodatkowo w ataku uaktywnili się Toney McCray i Tyler Haws, a dzięki trójce Nemanji Jaramaza Anwil po 30 minutach rywalizacji wygrywał 53:41. Ostatnia część meczu niewiele zmieniała - z wyjątkiem tego, że po rzutach Roberta Skibniewskiego i Pawła Leończyka przewaga włocławian wzrosła do 18 punktów. Polfarmex stać było jednak jeszcze na jeden zryw - seria 13:0 i rzut Dardana Berishy zbliżyły tę ekipę na zaledwie pięć punktów różnicy! Anwil “ratowały” trafienia Jaramaza i rzuty wolne Chylińskiego. Ostatecznie włocławianie zwyciężyli 78:69.

Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 78:69 (17:12, 14:13, 22:16, 25:28)