BHP Expert Mistrzem Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej
24 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się finał XIII edycji Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej. W najważniejszym meczu drużyna portalu www.wloclawek.info.pl pokonała 58:57 BHP Expert, jednak dwudziestopunktowa zaliczka, którą w pierwszym meczu zdobyli gracze BHP pozwoliła im cieszyć się tytułem mistrza ligi.
Rewanżowe mecze o poszczególne miejsca rozgrywkach XIII edycji Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej sezon 2015/2016
wloclawek.info.pl – BHP Ekspert 58-67 (18-22,9-17,16-12,15-6)
wloclawek.info.pl: Jędrzejewski 6(1), Mirolewicz 5(1), Pawłowski 17, Krawiec 19, Pawlak 3, Kręcicki 2,
Borowski 2, Seklecki 4. Tr. Bartłomiej Rędzikowski
BHP: Królikowski 3(1), piekarski 8, Kożan 8(2), Świech 22, Stępkowski 2, Szlaskiewicz 5(1), Ręgocki 6, Włodarczyk 3
GarageHotel – AutoserwisP2/Pewne Auta 67-73 (10-21,13-17,20-17,24-18)
Garage: Cykowski 6, Rosiak 6(2), Janczura E. 7(2), Saługa 12(3), Kowalski 11, Janczura Ł. 17, Stachera 8(1). Tr. Maciej Chodorowski
Auto: Skowroński 11(1), Szperling 5(1), Jętczak 5, Gawlak 6(1), Kwiatkowski
9(1), Wieszczak 5, Kowalczyk 10, Zych 18(3), Ochocki 4. Tr. Radosław
Nowak
Pierwszy mecz 86-79 dla GarageHotel
Delecta – Vervis 86-92 (30-20,18-22,18-16,30-34)
Delecta: Cieślewicz 22, Koziorowicz 25(1), Sieciński 6, Pałucki 4, Błaszczyk 2, Świeciak 17, Ćwikliński 10. Tr. Krzysztof Czarnecki
Vervis: Rózanowski 18(2), Hybiński 11, Jaroszewski 14, Frontczak 28(6), Pakulski 3, Nowakowski 18. Tr. Miłosz Jaroszewski
Pierwszy mecz 91-52 dla Delecty
AZS/PWSZ – Piast Bądkowo 76-35 (16-10,12-8,29-8,19-9)
AZS: Jaroszewski 17, Wiśniewski 21(5), Rycicki 2, Kępski 3(1), Szałek 4, Brzeziński 14, Podgórski 5, Ozimiński 10, tr. Wojciech Pietrzak
Piast: Kotowsk i M.2, Marciniak 9, Kapeliński 4, Danielak 7, Kotowski P. 10, Pańka 3. Tr. Piotr Marciniak
Pierwszy mecz62-59 dla AZS/PWSZ
Końcowa tabela I ligi
1. BHP Ekspert
2. wloclawek.info.pl
3. GarageHotel
4. AutoserwisP2/Pewne Auta
5. Delecta
6. Vervis
7. AZS/PWSZ
8. Piast Bądkowo
9. Remspaw – dyskwalifikacja
Król strzelców I ligi Krystian Świech – BHP Ekspert
MVP meczu finałowego I ligi Grzegorz Kożan – BHp Ekspert
Weteran WLKA – Wawrzyniec Królikowski BHP Ekspert
Maspol – Social Banking Team 45-43 (11-11,4-9,13-9,17-14)
Maspol: Czernielewski 7(1), Kłosowski 17(2), Szepczyński 18, Niedzielski 3(1), tr. Łukasz Twarowski
Social: Kauwa 5, Wyborski 2, Miklaszewski 4, Nencki 3(1), Grzybek B. 14(2), Spryszyński 15. Tr. Mariusz Kryska
Pierwszy mecz 72-71 dla Maspolu
Promot Centrum Komputerowe - Selenka/DGS 76-70 (22-22,13-15,16-13,25-20)
Promot: Falkowski 21(1), Grzędzicki 18, Łazarski 9(2), Mądzik 6, Kuberski 4, Grzegorzewski 4. Kowalewski 14. Tr. Sławomir Grzegorzewski
Selenka: Szałański 4, Ulanowski 2193), Lewandowski 2, Łukowski 2, Dagga 14(1), Wiśniewski 18(3), Paradowski 12(4). Tr. Łukasz Paradowski
Stan rywalizacji 4-2 , IX miejsce w II lidze Promot Centrum Komputerowe, X miejsce Selenka/DGS
Extra Punkt/Riverside Hotel – Groneko 80-64 (18-13,26-19,19-14,17-21)
Extra: Augusiak 6, Wojciechowski 2, Mendzelewski 8, Algierowicz 5, Więckiewicz 15(1), Kuliński 4, Brzozowski 1891), Badyna 20(6), Lewandowski Marcin
2. Tr. Kamil Łydka
Groneko: Kowalczyk 2, Pawlata 11(1), Gibczyński 3(1), Żbikowski 16, Sarnowski 7(1), Majewski 7, Zawadzki 18. Tr. Paweł Pawlata
Groneko II – UKS Feniks/Hotelik Delfin 77-72 (17-22,17-16,14-19,29-15)
GronekoII: Lesiewicz 4(1), Charzewski 3, Prokopiak 2, Markiewicz 24(3), Borowski
6, Kaczmarek 10, Kożan 22, Ziółkowski 6(2). Tr. Dariusz Kaczmarek
Feniks: Skotnicki 15(2), Matusiak 38(6), Kijak 4, Chruściel 7(1), Przystałowski 1, Kulpa 7. Tr. Robert Walczk
Pierwszy mecz 90-72 dla Groneko II
Matusiak królem strzelców II ligi musiał zdobyć 37 pkt aby wyprzedzić Sebastiana Witwickiego zdobył 38 ,łącznie 376 Witwicki 374
Ekoryniec – Basket Rypin 67-44 (20-12,22-11,22-3,3-18)
Ekoryniec: Kaźmierczak 6, Bracisiewicz 4, Wójcik 5, Witwicki 22(3), Borowicz 7(1), Zakrzewski
7(1), Wasielewski 2, Stojak 8, Wiatrowski 6(2). Tr. Łukasz Szlaskiewicz
Rypin: Pilichewicz 1, Kulikowski 12(1), Zaleśkiewicz 2, Bartoszyński 8,
Ciechacki 3, Wiśniewski 10(1), Żołnowski 8. Tr. Paweł Wiśniewski
Pierwszy mecz 61-52 dla Ekoryniec
Końcowa tabela II ligi
1. Maspol
2. Social Banking Team
3. Ekoryniec
4. Basket Rypin
5. Extra Punkt/Riverside Hotel
6. Groneko
7. Groneko II
8. UKS Feniks/Hotelik Delfin
9. Promot Centrum Komputerowe
10. Selenka/DGS
Król strzelców II ligi Bartłomiej Matusiak - UKS Feniks/Hotelik Delfin
MVP meczu finałowego II ligi Maciej Kłosowski – Maspol