Play-off: "Rottweilery" rozgromiły szczecińskie Wilki Morskie

W pierwszym meczu play-off koszykarze Anwilu Włocławek rozgromili u siebie King Wilki morskie Szczecin 78:54. Najskuteczniejszy w drużynie Anwilu był Bartosz Diduszko, który zdobył 17 punktów. W niedzielę kolejny mecz ze szczecinianami.

Twierdza, twierdza Włocławek - śpiewali kibice, którzy zapełnili prawie wszystkie miejsca w hali i przez cały mecz głośno dopingowali włocławskich koszykarzy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20-11 dla Anwilu, drugą Rottweilery przegrały jednym punktem. Trzecia część meczu to popis gry włocławian, którzy zdobyli 22 punkty, przy zaledwie 3 oczkach rzuconych przez gości. Ostatnie 15 minut meczu Anwil przegrał 3 punktami, bo szkoleniowiec gospodarzy zadecydował, że podstawowi gracze mogą odpocząć i zastąpił ich zawodnikami rezerwowymi - Kamil Hanke rzucił 6 oczek, ale Adrian Warszawski chyba mocno stremował się występem na parkiecie, bo nie zdołał zanotować na swoim koncie żadnego punktu.

Anwil Włocławek - King Wilki Morskie Szczecin 78:54 (20:11, 19:20, 22:3, 17:20)

Anwil: Diduszko 17, Andjusić 13, Jelinek 13, Dmitriew 8, Hanke 6, Łączyński 5, Tomaszek 5, Bristol 4, Stelmach 3, Chyliński 2, Skibniewski 2
Wilki Morskie: Robinson 12, Aiken 8, Gaines 8, Nikolić 6, Kikowski 5, Galdikas 4, Brown 3, Leończyk 3, Majcherek 3, Majewski 2

Podczas konferencji prasowej szkoleniowiec Wilków Morskich gratulował zasłużonego zwycięstwa Anwilowi. O występie swojej drużyny niewiele mógł dobrego powiedzieć.

Mogę teraz wymyślać jakieś niestworzone historie, że mieliśmy plany na ten mecz, ale każdy z uśmiechem na ustach może zapytać, jaki to był plan. Trzecia kwarta dyskwalifikuje nas, jeśli chcemy o czymkolwiek myśleć, to nie możemy rzucać w kwarcie trzech punktów, a do tej pory byliśmy drużyną ataku - podsumował Marek Łukomski.

Igor Milicić oczywiście cieszył się z wygranej, ale przyznał, że w grze pojawiło się parę błędów, które nie powinny się zdarzyć.

To ważna wygrana, zwłaszcza, że każdy mecz otwarcia jest zawsze trochę nerwowy. Zagraliśmy z wielką intensywnością w obronie i to nam dało wygraną, to jest droga, którą obraliśmy od początku sezonu. Jesteśmy wdzięczni naszym kibicom, którzy nas mocno wspierali i mam nadzieję, że będzie jeszcze głośniej w niedzielę - powiedział trener Anwilu.

Początek drugiej potyczki z Wilkami rozpocznie się o godzinie 17.50. Relacja radiowa ze spotkania tylko na www.wloclawek.info.pl/radio/ Zaprasza Krzysztof Szaradowski.