Koszykarze wloclawek.info.pl zagrają w półfinale WLKA

W weekend rozegrane zostały spotkania pierwszej rundy play-off Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej. Broniąca tytułu drużyna naszego portalu bez problemu pokonała w dwumeczu Supersonics i zameldowała się w półfinale rozgrywek.

Rozgrywki Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej wkraczają w decydującą fazę. Po sezonie zasadniczym po raz kolejny zdominowanym przez ekipę wloclawek.info.pl przyszła pora na play-offy. Mistrzowie siedemnastej edycji WLKA (czytaj więcej) przystąpili do nich z pierwszego miejsca a ich rywalem w walce o półfinał była drużyna Supersonics.

Po wygraniu sezonu zasadniczego przyszła pora na najważniejsza fazę, jaką jest play-off. W pierwszej rundzie trafiliśmy na zespół SuperSonics, który do ostatniej kolejki z dużym zaangażowaniem walczył o miejsce w ósemce. My także musieliśmy wszystkie swoje mecze wygrać, aby zająć tak ważne dla nas pierwsze miejsce przed decydującym etapem rozgrywek – mówi Bartek Rędzikowski, trener wloclawek.info.pl

Tak jak było do przewidzenia info totalnie zdominowało rywalizację w tej parze nie dając rywalom najmniejszych szans na zwycięstwo. W pierwszym spotkaniu nasi od pierwszego gwizdka ostro ruszyli do ataku wypracowując po pierwszej kwarcie dziewięciopunktowe prowadzenie. W drugiej ćwiartce portal na dobre się rozkręcił z minuty na minutę powiększając przewagę i na przerwę schodził z 31 punktowym prowadzeniem. Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Bartka Rędzikowskiego mimo wysokiego prowadzenia nie straciła koncentracji. Gracze realizowali założony plan nie dając rywalom ani chwili wytchnienia. Całkowicie zdominowali sytuację na parkiecie i wciąż powiększali przewagę nad Supersonics. Po czterech kwartach na tablicy wyników było 91:35 dla naszych, którzy wykonali pierwszy krok do półfinału.

Drugie starcie tych drużyn wyglądało bardzo podobnie. Mistrzowie błyskawicznie narzucili swoje warunki i rozgrywali mecz pod swoje dyktando nie pozwalając przeciwnikom nawet pomyśleć o zwycięstwie. Do przerwy drużyna reprezentująca nasz portal prowadziła z Supersonics 38:18 i tylko katastrofa mogła pozbawić ją udziału w półfinale osiemnastej edycji WLKA. Druga połowa była także całkowicie kontrolowana przez graczy info, którzy bezlitośnie dziurawili kosz rywali pozbawiając ich wszelkich złudzeń. Mecz zakończył się naszym wysokim zwycięstwem (83:42) i zasłużonym awansem.

Nie widzieliśmy czego tak naprawdę mogliśmy spodziewać się po naszym przeciwniku, co prawda rozegraliśmy z tym zespołem jeden mecz w sezonie zasadniczym, ale play off to zupełnie inne granie - mówi trener Rędzikowski - Do dwumeczu więc podeszliśmy bez żadnego lekceważenia przeciwnika. Mocna obrona, punkty zdobywane z kontr oraz wykorzystanie graczy wysokich dało nam dwa jakże ważne zwycięstwa i awans do półfinału. Teraz czekają nas trudne mecze z zespołem Power Lis/ Narmet, ale na pewno przygotujemy się do nich na 100% bo chcemy ponownie zagrać w finale.

O finał osiemnastej edycji Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej portal powalczy z drużyną Power Lis/ Narmet, która po zaciętym dwumeczu pokonała Bemo Nieruchomości. W drugiej parze zagrają Arkadia Nieruchomości i Raz Dwa Pasta/ZS CKR Kowal. Półfinałowe dwumecze zaplanowano na przyszły weekend (12/13 czerwca), natomiast finały rozegrane zostaną tydzień później (19/20 czerwca).

Wyniki I rundy play-off:
wloclawek.info.pl - Supersonics 91:35 (18:9, 30:8, 23:8, 20:10)
Info:
Koprowski 2, Frontczak 12(2), Pawłowski 10, Korpalski 4, Safandowski 16(2), Piekarski 8, Danielak 8, Cichorski 14, Majchrzak 17
Supersonics: Urbański 6(2), Brzeziński 13(3), Przybysz 9, Chmielewski 7

Supersonics - wloclawek.info.pl 42:83 (3:18, 15:20, 5:23, 17:22)
Supersonics:
Szymczak 4, Brzeziński 2, Migdalski 15(4), Krysztoforski 2, Wawrzeńczak 17(2), Chmielewski 2
Info: Koprowski 2, Frontczak 26(4), Pawłowski 12, Safandowski 15, Piekarski 11, Cichorski 7, Rosiak K. 6

Hotel Aleksander - Arkadia Nieruchomości 39:81 (6:21, 8:21, 16:16, 9:23)
Hotel:
Wasik 3, Lewandowski 4, Szepczyński 23, Bednarek 2, Dwórznik 3, Łydka 4
Arkadia: Dobrosielski 25(6),Karólewski 26(3), Kręcicki 16(2), Saługa 11, Nowakowski 3

Arkadia Nieruchomości - Hotel Aleksander 77:50 (17:16, 24:13, 21:6, 15:15)
Arkadia:
Bartoszyński 7, Karólewski 25(3), Jędrzejewski 2, Saługa 1, Kręcicki 9, Nowakowski 12, Grzegorzewski S. 2, Dobrosielski 16(3), Piasecki 3
Hotel: Wasik 3, Lewandowski 6, Szepczyński 22, Bednarek 2, Szląskiewicz 5, Dwórznik 2, Majchrzak 8(2), Wójcik 2

Bemo Nieruchomości - Power Lis/Narmet 72:68 (14:23, 22:23, 15:13, 21:9)
BeMo:
Chojnacki J. 4, Kłódkowski 15, Marciniak 12, Podralski M.10, Podralski K.15, Szprengel 14(4), Jankowski M.2
Power: Więckiewicz 10, Mejer 10, Kauwa 15(4), Lisiecki 7, Wojciechowski 7, Urlich 2, Sobczak 17(3)

Power Lis/Narmet - Bemo Nieruchomości 68:58 (22:14, 9:12, 15:13, 22:19)
Power:
Więckiewicz 7, Mejer 4, Kauwa 4, Lisiecki 7, Wojciechowski 12, Ochmański 25(3), Urlich 2, Sobczak 7
BeMo: Chojnacki J. 8, Kłódkowski 4, Marciniak 1, Podralski M.3, Podralski K. 7, Jankowski K. 4, Zboiński 9, Ciesielski 22

Auto Serwis Radek/Open Partner - Raz Dwa Pasta/ZS CKR Kowal 62:64 (16:17, 14:11, 8:25, 24:11)
Auto:
Skowroński 2, Jętczak 4, Gawlak 16(4), Kowalczyk 4, Ochocki 8, Zych 19(2), Świech 9
Pasta: Miziołek 10, Grzybek B. 18(4), Miklaszewski 5, Baranowski 10(2), Waliszewski 17(1), Spryszyński 4

Raz Dwa Pasta/ZS CKR Kowal - Auto Serwis Radek/Open Partner 92:83 (33:27, 21:17, 11:20, 27:19)