Koszykarze wloclawek.info.pl mistrzami XVII edycji WLKA

Koszykarze naszego portalu wywalczyli mistrzostwo siedemnastej edycji Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej. W finale rozgrywek wloclawek.info.pl dwukrotnie pokonał Promot Arkadia Nieruchomości i po raz drugi w historii sięgnął po tytuł.

Pierwsze spotkanie finałowe było na początku wyrównane, szczególnie w pierwszej kwarcie (10:11), jednak w drugiej zaczęła się rysować przewaga portalu i nasi na przerwę zeszli z sześciopunktowym prowadzeniem (27:21). Po zmianie stron Info wciąż nie mogło znaleźć recepty na świetnie dysponowanych rywali i trzecią kwartę przegrało dwoma punktami (12:14). W ostatniej odsłonie nasi złapali swój rytm i rzucili się do ataku. Zagrali rewelacyjnie wygrywając tę odsłonę ośmioma punktami i cały mecz 63:51.

W drugim starciu Promot od początku rozgrywał świetne zawody nie pozwalając naszym na rozwinięcie skrzydeł. Pierwszą kwartę wygrał dwoma punktami, a w drugiej dołożył kolejne dwa oczka do przewagi i w połowie meczu przegrywaliśmy 26:30. Po przerwie koszykarze wloclawek.info.pl wzięli się do roboty i rozpoczęli marsz po tytuł. Trzecią odsłonę wygrali jednym punktem, a w czwartej znokautowali drużynę Mariusza Lewandowskiego odrabiając straty i wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie.

W dwumeczu z Promotem Arkadia Nieruchomości drużyna wloclawek.info.pl była zdecydowanie lepsza (+17 pkt) i po rocznej przerwie, gdy wywalczyła wicemistrzostwo WLKA (czytaj więcej) odzyskała tytuł mistrzowski wywalczony w piętnastej edycji rozgrywek (czytaj więcej).

W finale spotkaliśmy się z bardzo mocną drużyna Promotu, która zresztą nieprzypadkowo wygrała rundę zasadniczą. Wiedzieliśmy, że mamy duża szerszą rotację oraz słabsze i mocniejsze strony rywala. Mieliśmy swoje założenia i chcieliśmy je realizować – mówi Bartek Rędzikowski, trener wloclawek.info.pl - Pierwszy mecz rozpoczął się na remisie wprawdzie odskakiwaliśmy na kilka punktów, ale rywal po chwili nas doganiał. Rzutowo mecz nie wyszedł nam zupełnie, ale twarde atakowanie tablicy oraz mocna pomoc w obronie dała nam ostatecznie dwanaście punktów przewagi. Drugi mecz także toczył się na remisie, ale widzieliśmy, że rywal z minuty na minutę słabł - w końcu graliśmy drugi mecz po kilku godzinach odpoczynku. Staraliśmy się kontrolować wydarzenia na boisku i nie myśleć o zaliczce z pierwszego meczu. Chłopaki zostawili całe serce na boisku za co chce im podziękować. Z sezonu, który od początku nie układał się tak jak tego chcieliśmy, wyciągnęliśmy maksa i za rok bronimy tytułu.

Trzecie miejsce w siedemnastej edycji Włocławskiej Lidze Koszykówki Amatorskiej zajął mistrz z ubiegłego sezonu Open Partner/Auto Serwis Radek, półfinałowy przeciwnik wloclawek.info.pl (czytaj więcej). Drużyna prowadzona przez Jakuba Kucharskiego nie dała żadnych szans AZS/PUZ i pokonała "akademików" w dwóch meczach 80:62 i 71:59.

Organizatorzy tradycyjnie przyznali nagrody indywidualne. MVP meczów finałowych został reprezentant naszej drużyny Adrian Ręgocki, który w dwóch spotkaniach zdobył 32 punkty. Królem strzelców siedemnastej edycji został Maciej Dobrosielski, zawodnik wicemistrza ligi Promot Arkadia Nieruchomości, a najskuteczniejszym rzucającym za trzy punkty był Grzegorz Kożan z Groneko.

Wyniki finału:
Promot Arkadia Nieruchomości - wloclawek.info.pl 51:63 (11:10, 10:17, 14:12, 16:24
Promot: Grzegorzewski S. 2, Saługa 5(1), Karólewski 23(1), Lewandowski 9(3), Nejman 2, Dobrosielski 10
Info: Pawłowski 19, Regocki R. 2, Korpalski 2, Pawlak 12,Cichorski 6, Majchrzak 2, Krawiec 4, Regocki A. 16(1)

wloclawek.info.pl - Promot Arkadia Nieruchomości 66:61 (11:13, 15:17, 15:14, 25:17)